Druhý domácí zápas v řadě přinesl Chelčicím další bod

Po minulém zápase kdy Chelčice remízovaly s Lomem si tým trenéra Vondráška připsal další bod tentokrát proti Blatné. V zápase, který skončil 2:2, vsítil oba domácí góly kapitán Machnyk.

Základní sestava FK Chelčice:
Dušek – Kiš, Turek, Kopenec, Švec – Tesař, Machnyk, Křenek, Valenta – Šácha, Brtna

Chelčice se snaží, ale v zápase jim to stále drhne. To samé by se dalo říct i o mužstvu Blatné. Přesně to se projevilo i na hřišti z kraje utkání kdy na obou stranách bylo vidět množství nepřesností.

První zajímavější akcí byl dalekonosný pokus Machnyka, který se z pětatřiceti metrů snažil trefit zcela prázdnou branku vyběhlého Peroutky. Jeho pokus však skončil o pár metru mimo.

Domácí kapitán si spravil chuť v 19. minutě. Blatenský gólman podběhl rohový kop a Machnyk neměl problém hlavou usměrnit míč do sítě – 1:0.

Po této situaci se domácí zatáhli ke své bráně a hosté je začali přehrávat. Do konce poločasu Blatná předvedla několik povedených akcí, ale ani jedna gólem neskončila.

Do druhého poločasu vyslal trenér Peroutka tři nové hráče a i díky nim Blatná začala domácí tým ještě více přehrávat. Kýženého vyrovnání se dočkali záhy.

Ve 47. minutě se před gólmanem Duškem odehrál závar, který vyústil střelou Blatné. Tu ještě tečoval domácí Kiš a nedal chelčickému brankaři šanci – 1:1.

Blatná byla aktivnější, důraznější a mnohem přesnější. Jen díky dobrým zákrokům Duška, domácí neinkasovali další gól. Trochu vzpruhy přinesl do chelčických řad střídající Čížek, který dokonce sám uháněl na blatenského gólmana, ale nedovedl svou akci zdárně zakončit.

I když domácí nebyli lepší, šli do vedení. V 83. minutě si navedl míč do vápna Machnyk a střelou k pravé tyči vstřelil svůj druhý gól – 2:1.

Blatná nechtěla dát svou kůži zadarmo a vyrovnala v 88. minutě. Brankář Dušek si vybral slabší chvilku a lehkou střelu Jíchy propustil za svá záda – 2:2.

Hosté si mohli ještě odvézt tři body. V poslední minutě se jeden z blatenských útočníků řítil sám na Duška, ale ten si vylepšil svou reputaci a svůj tým tentokrát podržel.

Chelčice mohou ve finále být rádi za vydřený bod, protože nebyly rozhodně lepším týmem.

Sponzoři a partneři FK Chelčice