Chelčice vstoupily do nové sezóny vítězně

Po dlouhé covidové pauze vstoupily Chelčice do nového ročníku Okresního přeboru Strakonicka vítězně. S Osekem B si po těžkém boji poradili 3:2. Ústřední postavou zápasu byl domácí Tomáš Kouba, který vstřelil dva góly domácích.

Domácí nevstoupili do zápasu šťastně a hlavně v obrané řadě je sužovala nervozita. Z nepřesností, který tým trenéra Buchteleho vytvořil, mohli těžit hosté. V několika stoprocentních šancí je však zastavil výborně chytající Dušek.

Ovšem ani domácí gólman nestačil na vše. V 17. minutě se na hranici velkého vápna odhodlal ke střele zkušený Mrkvička a za jeho technickou ranou pravé tyči se mohl jen otočit – 0:1.

Domácím se podařilo srovnat ve 30. minutě. Kouba vyvezl míč středem hřiště, předal ho Novákovi, který však hostujícího Budoše neprostřelil. Ke štěstí domácích se balón odrazil k dobíhajícímu Šáchovi a ten ho bez problémů uklidil do branky – 1:1.

Osek se znovu ujal vedení v 39. minutě. Další nedorozumnění v obraně využil Rybák, který dorazil míč na konci akce jen do odkryté branky – 1:2.

Zápas se překlápěl z jedné strany na druhou a diváci viděli pohledné střetnutí. Ještě před koncem prvního poločasu Chelčice srovnali. Kouba se ujal exekuce pokutového kopu, který byl nařízen za hraní rukou oseckého týmu ve vápně, a se štěstím svůj pokus k pravé tyči proměnil – 2:2.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji. Blízko vedoucí brance byly Chelčice v 60. minutě, Novák však nastřelil jen tyč Oseka.

Tým trenéra Buchteleho tak udeřil až povedenou standartní situací v 73. minutě. Zkušený Míra Lang poslal přesný centr z rohového kopu přímo na hlavu Kouby a ten vsítil nádhernou branku – 3:2.

Chelčice se od té doby soustředily spíše na defenzívu a nakonec vedení uhájily až do konce zápasu.

Domácí tým si tak i přes některé peripetie připsal důležité tři body do tabulky. Chelčice budou muset hlavně zlepšit obranou činnost.

Sponzoři a partneři FK Chelčice