Buzhdyhan zařídil vítězství

TJ Sokol Bavorov : FK Chelčice – 1 : 2 (0 : 1)

Zimní přestávka skončila a byl tady začátek jarní části sezóny. Chelčice odehrály pouze jedno přípravné utkání, ve kterém prohrály 3:1 s Netolicemi.

První jarní zápas a hned derby v Bavorově. Na kvalitním trávníku nečekal hosty vůbec jednoduchý zápas. Kdo si myslel, že to bude jednoznačné utkání stejně jako na podzim, ten se hodně zmýlil. Od začátku to byli zejména hosté, kteří se snažili o útočné výpady. Většina z nich však končila v předfinální fázi nebo nepřesnou střelou. Přesto v 18. minutě vypíchl Skála míč, který se dostal ke Koubovi. Ten si navedl míč na střed, přihrávkou našel Buzhdyhana a ten otevřel skóre utkání. 0:1. Do poločasu už to byly jen náznaky šancí z obou stran.

V druhé půli se domácí snažili vyrovnat. Branka však padla na druhé straně. V 74. minutě si na Tesařův roh naskočil Hajný, netrefil však přesně. Propadlý míč si našel Buzhdyhan a pro hosty to bylo 2:0. Chelčice si zkomplikovaly konec utkání samy. Po chybné přihrávce Kiše v 78. minutě se k míči dostal Calta, zatáhl míč, přihrál osamocenému Foltovi a ten snížil. 1:2. Ve zbytku utkání se již nic podstatného nestalo.

Po nepříliš povedeném výkonu si i tak Chelčice odvezly z Bavorova tři body. V dalším utkání přivítají Chelčice na domácí půdě Sousedovice, které mají v letošním ročníku zatím plný počet bodů. Pokud budou chtít zaskočit lídra tabulky, budou se muset herně zlepšit.