Chelčice zaskočily favorita ve Strakonicích

Hosté z Chelčic zaskočili domácí B tým Junioru Strakonice a odvezli si cennou remízu 1:1. O gól Chelčic se postaral Jaroslav Křenek

Junior Strakonice B – FK Chelčice 1:1 (1:1)
Góly: Křenek – Baloušek

Základní sestava FK Chelčice:
Vondrášek (46. Dušek) – Turek, Kapusta, Pícha, Trobl (53. Koloušek) – Lang Marek, Machnyk, Lang Miroslav, Křenek, Švec – Šácha

Junior B je od úvodu soutěže pasován na postup do kraje a od začátku utkání to předváděl i na hřišti. Strakonice dost částo hrozily z centrovaných míčů, po kterých si tvořily tlak, ale jak bez gólového efektu, tak bez větších šancí. Proto bylo překvapením, že nebezpečnějším týmem byly Chelčice.

Ve své první velké šanci neuspěli hosté, kdy nejprve gólman Uhříček zlikvidoval střelu Machnyka a poté si poradil také s dorážkou Šáchy. O poznání lépe si vedl ve 12. minutě Křenek, průnikovou přihrávku Míry Langa dovedl zkušeně zakončit k pravé tyči domácí branky – 0:1.

Chelčice mohly své vedení zvýšit, ale Troblovi chybělo v zakončení více důrazu.

Strakonice poté začaly přebírat otěže zápasu a připisovaly si i šance, výborný Vondrášek však několikrát svůj tým zachránil. Hostující gólman nakonec kapituloval ve 40. minutě. Baloušek využil špatného postavení hostující obrany a samostatný únik zakončil přehozením vybíhajícího Vondráška – 1:1.

Ve druhém poločase nastoupily Chelčice s Duškem v bráně, který nahradil zraněného Vondráška. Dušek si počínal velmi zkušeně a ihned ve 48. minutě zachránil, i s pomocí tyče, svůj tým od inkasované branky.

Celý druhý poločas byl pod kontrolou Strakonic. Chelčice se snažily o protiútoky, ale chyběla jim kvalita v přechodové části. Hosté však remízový stav udrželi až do závěrečného hvizdu a mohli slavit důležitý bod.

V příštím utkání se Chelčice utkají s týmem Lomu na domácím hřišti.

Sponzoři a partneři FK Chelčice