Chelčice vyválčily tři body ve Štěkni

Chelčice ve vyhecovaném utkání dokázaly porazit domácí Štěkeň a přivezly si cenné tři body. O góly hostů se postaral Šácha, Machnyk, Křenek a Novák

Štěkeň – FK Chelčice 2:4 (0:1)
Góly: Šácha, Machnyk, Křenek, Novák

Základní sestava FK Chelčice:
Dušek – Koloušek, Pícha, Turek, Švec – Tesař (67. Novák), Machnyk, Lang Miroslav, Křenek, Valenta – Šácha (91. Vondrášek)

Chelčice, dle tabulkových předpokladů, nebyly na hřišti Štěkně favoritem. Od začátku utkání však proti domácím působily srdnatě a dominovaly středu hřiště.

Hosté se ujali vedení ve 28. minutě, kdy využili několika minutový tlak, který vyvrcholil jemnou tečí Šáchy. Ten velmi šikovně usměrnil míč z kopačky Křenka a překonal tak Řezníka v brance Štěkně – 0:1.

Ke konci prvního poločasu dominovali na hřišti domácí. Chelčice se vytratily ze hry a mohly být rady, že do kabin se nešlo za vyrovnaného stavu.

To domácí ovšem nemuselo trápit moc dlouho, vyrovnání Štěkně přišlo už ve 47. minutě. Závar po rohovém kopu Chelčice dovedly odvrátit jen odkopem za pokutové území ovšem jen na Bálka, který se dovedl přesně trefit pod břevno hostů – 1:1.

Chelčice si vzaly vedení zpět v 65. minutě zásluhou Machnyka. Přímý kop téměř od rohového praporku zapadl přesně na zadní tyč štěkeňské branky – 1:2.

Domácí se nevzdali a opět srovnali krok v 79. minutě. Sudí Machová odpískala pokutový kop, který byl více než přísný. K míči se postavil veterán Žák a bez problému poslal míč do sítě za bezmocného Duška, který zvolil opačný kout branky – 2:2.

Hosté rozhodli v posledních několika minutách utkání. Nejprve byl těsně za velkým vápnem domácích faulován Machnyk. Exekuce se ujal Křenek, ten vyslal na branku Řezníka šikovnou přízemní střelu, která skončila u jeho pravé tyče – 2:3.

Účet utkání uzavřel v 90. minutě Novák. Ten využil unik od poloviny hřiště a přesně zakončil technickou střelou – 2:4.

Chelčice v příštím týdnu sehrají další utkání na půdě soupeře a to tentokrát v Doubravici.

Sponzoři a partneři FK Chelčice