Chelčice otevřely sezónu remízou s Volenicemi

V prvním mistrovském utkání po devítiměsíční pauze přivítaly Chelčice nováčka z Volenic. Po velkém boji nakonec utkání skončilo remízou 1:1.

FK Chelčice – Volenice 1:1 (0:1)
Góly: Machnyk z pen. – Kadlec

Základní sestava FK Chelčice:
Vondrášek – Turek, Pícha, Kopenec, Dušek – Machnyk, Tesař, Trobl, Křenek, Kouba – Šácha

První zápas nové sezóny přinesl domácím hned na úvod komplikace, tři omluvenky od hráčů základní sestavy byly nemilé překvapení. Chelčice se však i přes oslabení snažily plnit roli favorita a od začátku diktovaly tempo. Ovšem byly to Volenice, kdo si připisoval gólové šance. Ihned v 7. minutě mohli hosté otevřít skóre. Hostující útočník přeloboval vybíhajícího Vondráška, ale míč, ke smůle Volenic, skončil jen na horní síti branky domácích.

Volenice si spravily chuť ve 27. minutě. V obrané řadě Chelčic došlo k nedorozumění mezi Turkem a Vondráškem, míče se ujal Kadlec a pohodlně skóroval – 0:1. Do konce poločasu mohl ještě vyrovnat domácí Šácha, ale ten zakončil jen do náruče výborně chytajícího Holého.

Do druhého poločasu šli domácí s odhodláním vyrovnat. Svou převahu na hřišti však nedovedli nijak zúročit. Útočné akce končily buď na kopačkách hostující obrany, nebo během nepřesné před finální fáze. Největší příležitost k vyrovnání měl Turek, ten si zaběhl za obranu Volenic a zkusil prostřelit Holého, jeho tvrdá rána však jen lízla břevno branky.

Kýženého vyrovnání se Chelčice dočkaly až v 92. minutě, kdy byl ve vápně Volenic zbytečně atakován Schwarz. K penaltě se postavil kapitán Machnyk a střelou pod břevno srovnal na konečných 1:1.

Sponzoři a partneři FK Chelčice