Chelčice opět zachraňovaly remízu v závěru

Již v druhém utkání v řadě musely Chelčice zachraňovat alespoň bod v zápase v posledních minutách utkání. Stejně jako v minulém kole skončilo jejich střetnutí, proti Katovicím, 1:1.

Katovice B – FK Chelčice 1:1 (0:0)
Góly: Koblic – Novák

Základní sestava FK Chelčice:
Dušek – Trobl, Turek, Kapusta, Koloušek – Schwarz, Machnyk, Tesař, Lang Marek – Novák, Šácha

Velmi těžký soupeř čekal na Chelčice v druhém kole OP Strakonicka. Tým z Katovic utrpěl v minulém zápase těžký debakl proti Junioru Strakonice a tak se od domácích očekával zlepšený výkon.

Domácí od úvodu plnili roli favorita. Kvalita a aktivita byla na jejich kopačkách. První velké šance se dočkali diváci v 10. minutě, Katovice však nechaly razantní střelou vyniknout Duška. Prvního ohrožení branky se dočkali také hosté. Odražený míč se dostal za velké vápno k Machnykovi a ten pohotově vystřelil, tentokrát se zaskvěl gólman domácích Provazník. Do konce první půle byly rozhodně nebezpečnější Katovice, ale ke skórování jim chybělo více klidu.

Druhá půle kopírovala první poločas, převaha byla na kopačkách domácích, ale Chelčice svou agresivitou a urputností držely domácí zkrátka. O to bylo větší překvapení, když hosté mohli jít do vedení. V 62. minutě chyboval během rozehrávky gólman Provazník a dal jedinečnou příležitost ke skórování hostům, Chelčice však nastřelily jen břevno. Katovice poté utahovaly šrouby, ovšem vždy jim v cestě stál výborně chytající Dušek. Když už vypadalo, že zápas skončí bezbrankově, šli domácí v 85. minutě do vedení. Koblic si našel míč v pokutovém území hostů a tvrdou střelou zametl míč do sítě – 1:0. Chelčice se ovšem nevzdaly a dokázaly vyrovnat v 87. minutě. K přímému kopu se postavil Tesař, nacentroval do velkého vápna Katovic a Novák se štěstím hlavou uklidil míč do domácí branky – 1:1. Domácí chtěli ještě urvat vítězství, ale z tlaku již nedovedli vytěžit žádný gól.

Chelčice si připsaly důležitý bod, který jim může zvednout sebevědomí. Dobrou zprávou byl výborný výkon několika hráčů a obzvláště pak Duška v bráně.

Sponzoři a partneři FK Chelčice