Chelčice musejí skousnout výprask z Katovic

Chelčice odjížděly na první zápas v Okresním přeboru Strakonicka v dobré náladě, pohodu však nedovedly přesunout na hřiště. Špatný zápas a šest inkasovaných gólů znamená vysokou porážku 6:2. O dva góly Chelčic se postaral Šácha.

Základní sestava FK Chelčice:
Vondrášek – Schwarz, Kopenec, Kapusta, Trobl – Machnyk, Turek, Tesař, Lang – Šácha, Kiš

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím. Bojovnost a pohyb byla na straně Katovic znát od prvních minut. První velké šance domácích na sebe nenechaly dlouho čekat.

Účet utkání otevřel Baloun v 9. minutě. Dobrou kombinaci ve velkém vápně Chelčic zakončily Katovice zkušeně – 1:0.

Hosté srovnali krok utkání v 10. minutě, trefil se kanonýr Šácha – 1:1.

Ve 14. minutě přišel nešťastný moment, kdy se Vondrášek srazil Hromířem, který nedopadl vůbec dobře. Pro domácího hráče musela jet záchranná služba se smutnou diagnózou dvojité fraktury lýtka. K vynucenému střídání došlo i na straně hostů a tak se poprvé do chelčické brány podíval Dušek.

Nová akvizice mezi třemi tyčemi Chelčic si vedla velice dobře. Bohužel ani Dušek nestačil na vše a musel se sklonit před dalším výpadem domácích, který skončil ve 29. minutě gólem Zoubka – 2:1.

Do konce poločasu domácí navýšili své vedení. Nepřesnosti na středu hřiště využily Katovice k rychlému protiútoku a Křiváček tak zvýšil již na 3:1.

Do druhého poločasu vstoupily lépe Chelčice. Odměnou jim bylo snížení stavu na 3:2. Nový kapitán hostů Machnyk byl faulován ve Vápně, k penaltě se postavil Šácha a vsítil svůj druhý gól v utkání.

Pro Chelčice mohlo být ještě lépe. V 60. minutě dostali hosté možnost zahrávat další pokutový kop, který však Machnyk neproměnil.

Tento moment rozhodl utkání. Katovice se uklidnily a začaly hrát stejně jako v prvním poločase. To jim přineslo další tři branky – dvě z nich přidal Matas a jednu Zoubek – 6:2.

Zápas se poté již dohrával. Za zmínku tak snad stojí jen nastřelená tyč hostů v úplném závěru utkání.

Chelčice se musejí rychle oklepat, protože je v dalším týdnu čeká velice silné mužstvo Bavorova.

Sponzoři a partneři FK Chelčice