47. ročník turnaje Petra Chelčického zná své vítěze

O víkendu, v Chelčicích, u příležitosti pouti sv. Máří Magdalény, proběhl 47. ročník turnaje Petra Chelčického a 3. ročník memoriálu Pavla Kortuse. Hlavní turnaj ovládl tým SLASPA před domácím "B" mužstvem. Memoriál pak vyhrál domácí odchovanec Václav Pícha.

Turnaj se o víkendové sobotě odehrál za překvapivě slunného počasí. Celkem se 47. ročníku turnaje Petra Chelčického zúčastnilo sedm týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin.

Ve skupině A hrály čtyři týmy. Krom domácího A mužstva, také Šťouchovci, Pražák a Lasaři. V B skupině pak zbývající týmy – Chelčice B, SLASPA a Marťánci.

Áčkovou skupinu suverénně ovládli Lasaři s Pražákem. Ze skupiny B pak postoupilo z prvního místa domácí B mužstvo před SLASPA.

V prvním semifinále se utkal tým Pražaku s domácím B mužstvem. Tento zápas jednoznačně vyhráli domácí v poměru 11:4.

Druhé semifinále bylo také o jednom týmu. SLASPA si poradilo s Lasari celkem 2:11 a zadělala tak na opakování skupinové utkání s chelčickým béčkem.

Třetí místo nakonec uhájili Lasaři, kteří si poradili s Pražákem, po velkém přetahování, 7:4.

Před závěrečným zápasem turnaje proběhlo finále 3. ročníku memoriálu Pavla Kortuse. Finálová pětice se vykrystalizovala z celkem třiceti devíti střelců. Nejpřesnější mušku měl nakonec Václav Pícha, který vyhrál s ucti hodným nástřelem 48 bodů. Na druhém místě skončil David Janda, který si připsal 41 bodů. Třetí místo pak bral vítěz základní části Marek Lang s 39. body.

Finálový zápas 47. ročníku mezi Chelčicemi B a SLASPA začal lépe pro „hosty“. Díky několika povedeným akcím se tým složený ze sparťanů a slávistů ujal rychlého vedení. Chelčice B se snažily zápas dramatizovat, ale v brance jim stál výborný Houska, který několikrát svůj tým podržel. V druhém poločase se domácí dostali na dostřel dvou branek a zdálo se, že by se finále mohlo zdramatizovat. Veškeré naděje chelčických příznivců však uťala pátá branka SLASPA, pár minut před koncem zápasu, po které bylo jasné, že Chelčice turnaj nevyhrají.

Konečné pořadí 47. ročníku turnaje Petra Chelčického
1. SLASPA
2. Chelčice „B“
3. Lasaři
4. Pražák
5. Šťouchovci
6. Chelčice „A“
7. Marťánci

Individuální ocenění:
Nejlepší brankář: Pavel Houska (SLASPA)
Nejlepší střelec: Jakub Varyš (Lasaři) – 20 gólů
Nejlepší hráč: Adam Sosna (SLASPA)

Konečné pořadí 3. ročníku Memoriálu Pavla Kortuse
1. Václav Pícha – 48 bodů
2. David Janda – 41 bodů
3. Marek Lang – 39 bodů

2. místo Memoriál Pavla Kortuse – David Janda
3. místo – Lasaři
4. místo – Pražák
1. místo – SLASPA
1. místo Memoriál Pavla Kortuse – Václav Pícha
3. místo Memoriál Pavla Kortuse – Marek Lang
2. místo – FK Chelčice „B“
Nejlepší střelec – Jakub Varyš
Nejlepší brankář – Pavel Houska
Nejlepší hráč – Adam Sosna

Sponzoři a partneři FK Chelčice