22.6.2020 | Obecné

Zhodnocení sezóny žáků

Tento týden jsme s našimi kluky, kteří hrají za fotbalový oddíl Chelčic, ukončili, tak trochu „bláznivou“ sezónu, přátelským zápasem mezi sebou a poté opékáním buřtů nedaleko hřiště.
Tato sezóna byla z velké části ovlivněna koronavirovou situací, díky které byly zrušeny veškeré jarní mistrovské zápasy a z velké části i tréninky. Pro většinu kluků to byla obrovská škoda, protože šlo o nejstarší ročníky, které letos v tomto týmu končí a bohužel se těmto klukům, kteří byli na vrcholu své žákovské kariéry, nepodařilo „prodat“ své hráčské umění“ v mistrovských utkáních.
V další fotbalové kariéře bude většina těchto fotbalistů pokračovat ve spolupráci s fotbalovým týmem Baníku Netolic, kam již ti nejstarší v tomto ročníku tak trochu patří a to hlavně díky společným sdružením mezi těmito kluby na žákovské úrovni. To znamená, že v celém tomto ročníku hráli tito kluci vlastně za dva týmy současně a vzájemně si vyšli vstříc, jak kluci, kteří si mohli zvýšit svoji výkonnost ve vyšší soutěži, tak klub Netolic, kterému naši kluci mnohdy pomohli v sestavení nejsilnějšího týmu.
A kterých kluků se to týká ? Jsou to hlavně Standa Cinádr, Jarda Šustr, Martin Kocourek, Adam Stuchlík a Tomáš Tlapa, který ale zkouší štěstí v Písku, kde hraje jeho bratr Honza. Bohužel vzhledem k odchodu tolika hráčů z jednoho týmu se nám nepodaří v následující sezóně postavit žákovský tým, abychom pokračovali v započaté práci. Věřím ale, že kluci, kterým jsme nabídli spolupráci v okolních týmech na fotbal v Chelčicích nezanevřou a alespoň 1x týdně si přijdou zatrénovat na zrekonstruované hřiště společně s ostatními.
S těmito kluky to vždy nebylo úplně snadné, což v tomto věku pochopí každý rodič. Byly ale chvíle, kdy vám při zápase vše vrátí plnými doušky a vy jste pyšní na takový tým a je Vám líto, že tito kluci tady končí a jdou zase o krok dál.
Všem mohu v této chvíli hlavně popřát hodně sportovního a životního štěstí a doufat, že u fotbalu zůstanou a podaří se nám je v brzké budoucnosti „zapracovat“ například do nového týmu v Chelčicích.
Tak ještě jednou hodně štěstí !!!

Sponzoři a partneři FK Chelčice