Žáci nečekaně bodovali s Volyní

Tuto sobotu odehrál náš žákovský tým již čtvrtý mistrovský zápas a to na domácím hřišti proti silné Volyni, která na podzim ještě neprohrála.

Chelčice – Volyně/Čestice 1:0  (0:0)  Radek Zíka

Sestava:   Nicolas Rottbauer – Vítek Daněk, Tomáš Koberna, Tomáš Tlapa – Vašek Polívka, Martin Kocourek, Jarda Šustr, (Adam Stuchlík)  – Radek Zíka, Standa Cinádr (Vašík Brož, Vašek Rottbauer)

Už při nástupu bylo vidět, že nás nečeká žádný lehký soupeř. Většina byla mnohem fyzicky zdatnějších a vyspělejších. Na druhou stranu se po delším čase vrátil do branky Chelčic Nicolas Rottbauer, který nám velmi pomohl. A to i z toho důvodu, že se mohl Radek posunout do útoku, kde byl naší hlavní, „údernou“ silou. Od samotného začátku zápasu jsme hráli velmi vyrovnanou partii. V obraně nás držela trojice Vítek, Tomáš, Tomáš, která nepustila soupeře do vážnější šance. Pouze hosté kopali spoustu rohových kopů, z kterých ale v zásadě naší branku neoohrozili. Pokud se míč dostal přes obranu, byl tam Nicolas, který mužstvo podržel. První poločas skončil smírně 0:0.

Druhé půle jsem se trochu obával, protože jsem věděl, že si hosté přijeli pro všechny body a udělají proto všechno. Naopak jsme to byli ale my, kdo se hnal do útoku a po cca 10 minutách utekl Radek na pravé straně a prostřelil nevýrazného brankáře hostí. Nečekaně jsme vedli 1:0. Od té doby se našich útoků obávali i hosté a je pravdou, že jsme se několikrát dostali na dostřel a byli hodně nebezpeční. Naše útočníky podporoval neúnavný Jarda, který se ve středu zálohy velmi dobře „zabydlel“. Hosté opět hrozili pouze z rohových kopů, které jsme tentokrát zvládli dobře a bezchybně a i proto skončil celý zápas velice cennou výhrou 1:0.

Opět bych pochválil všechny hráče za předvedený výkon a za bojovnost.

J.Pěsta

Sponzoři a partneři FK Chelčice