Žáci na Osek nestačili

Zápas:  Chelčice – Osek  0:2  (0:1) 

Sestava: Radek Zíka – David Prokop, Martin Kocourek, Vítek Daněk –  Tomáš Koberna , Tomáš Tlapa, Vašek Rottbauer  – Milan Mašek

Už od samého začátku jsme řešili určité problémy, skončili Tonda Varyš a Ríša Samko, omluvili se Jarda Šustr – nemoc, Adam Stuchlík – poranění a také Standa Cinádr, který se rozhodl nepřijet. To vše znamenalo, že jsme nastoupili pouze v 8 hráčích, takže od samého začátku jsme měli menší handicap.  Soupeř přijel s 5-ti hráči na střídačce a to mu dovolovalo pravidelné střídání, což se projevovalo hlavně u našich mladších hráčů, kteří tuto možnost neměli.

Celkový obraz hry se odehrával hlavně na polovině soupeře, ale tato převaha nakonec body nepřinesla. Do začátku jsme udělali jednu změnu a to, že jsem posunul Tomáše Kobernu na střed zálohy a Davida jsem postavil na post stopera, aby maximálně eliminoval velmi vzrostlého pravého záložníka soupeře, který asi jediný mohl ohrozit naší branku. To se zpočátku jevilo, jako dobrý tah, nicméně s přibývajícím časem Tomášovi docházeli síly a ve druhé půli jsem je raději vyměnil nazpět. V první půli se většina útoků domácích hrála po pravé straně, kde operoval v útoku Milan Mašek, který měl několik slibných úniků až na hranici branky soupeře. Chybělo tomu pouze přesnější zakončení, kdy nejblíže ke vstřelení branky byl Martin Kocourek, který trochu „otálel“ se zakončením a hlavně Tomáš Tlapa, který netrefil prázdnou branku. Byl to naopak soupeř, který z ojedinělého útoku po šťastné a neočekávané střele z hranice vápna z pravé strany vstřelil vítězný gól. První půle skončila 1:0 pro soupeře.

Druhá půle se odehrávala v podobném duchu, jako půle první. My jsme se hnali do útoku, ale už ne s tolika hráči, jako v počátku zápasu. Veškeré útoky končily na úrovni velkého vápna, kde jsme se nemohli gólově prosadit. Měli jsme i hodně rohových kopů ale bez úspěchu. Síly již trochu docházely, nestihli jsme tak účinně bránit a z ojedinělého útoku utekl jediný hráč soupeře, který mohl dát gól, proběhl celé hřiště a nekompromisně skóroval na konečných 2:0 pro hosty.

Při hodnocení musím vyzdvihnout všechny hráče a poděkovat za předvedený výkon. V sobotním teplém počasí a za dané situace, kde nás bylo o 1 hráče na hřišti méně, se kluci snažili poměrně hodně kombinovat a bylo zřejmé, které činnosti musíme zlepšit, abychom příště uspěli.

Sponzoři a partneři FK Chelčice