Vysoká prohra s hořkou příchutí ve Vlachovo Březí

Vlachovo Březí – FK Chelčice 4:0 (1:0)
góly:
2 Hubáček, Bušek, Pečený

Chelčice vyrážely do Vlachova Březí posíleni výhrou v minulém kole. Na svůj výkon však nedovedly navázat a tahaly za kratší konec. Domácí mohli otevřít skóre v 8. minutě utkání, ale Bušek nepřekonal Nováka. Další šance Březí přišla o pár minut později, ale opět jen střelou do připraveného gólmana Chelčic. Když už se hra začala vyrovnávat, domácím pomohla penalta, kterou odpískal rozhodčí ve 27. minutě. K míči se postavil Bušek a bez problému proměnil – 1:0.

Chelčice mohly do poločasu vyrovnat. Hosté si vypracovali dvě dobré šance. První zahodil Šácha, který nechal vyniknout domácího gólmana skvělým zákrokem a ve druhé selhal kapitán Chelčic Turek, jeho střela neměla potřebnou razanci ani směr.

V druhém poločase měli o něco více ze hry domácí, ale Chelčice nechtěly dát kůži zadarmo. Bohužel utkání poznamenal verdikt rozhodčích z 57. minuty utkání, po kterém domácí vstřelili druhý gól. Na polovině hřiště byly faulováni dva hráči Chelčic, ale rozhodčí nic neviděl. Březí šlo do proti útoku a přesilovou situaci využil střelou po zemi Pečený – 2:0.

Po vstřeleném gólu se na hřišti spustila mela, která neměla daleko k fyzickým atakům. Rozhodčí nezvládali dění na hřišti a je otázkou, zda vůbec chtěli. Po daném incidentu neměli hosté chuť na další fotbal a domácí si zvýšili své ego dalšími dvěma góly Hubáčka. První z nich padl po dorážce do prázdné brány v 78. minutě – 3:0. A druhý pak v 87. minutě po rohovém kopu, kdy přesně uklidil míč k tyči – 4:0.

Po závěrečném hvizdu se opět strhla slovní přestřelka mezi týmy a rozhodčími. Nejsmutnější byl incident po zápase, kdy jeden z rozhodčích neunesl komentář od nezletilého fanouška Chelčic a následně mu vyhrožoval. Je potřeba zdůraznit, že se nejednalo o vulgární připomínku.

Bohužel nejsme prvním ani posledním týmem, který odjíždí s pocitem křivdy z Vlachova Březí. Chelčice se musejí oklepat a zlepšit svou hru. V příštím zápase je čeká důležité domácí utkání proti Bělčicím.

Sponzoři a partneři FK Chelčice