Výhra a porážka v posledních dvou přípravných utkáních

Po vítězství nad Milenovicemi a těsné porážce od Netolice si Chelčice v posledních dvou přípravných utkání připsaly výhru a porážku.

FK Chelčice – Hradiště B 4:1 (3:0)
góly FK Chelčice: Novák, Pícha V., Tesař, Lang Marek

Ke třetí přípravě si Chelčice pozvaly na domácí hřiště rezervu Hradiště. Ve značně poslepované sestavě, kdy bylo dokonce nutné povolat veterána Honzu Pěstu, byli domácí od počátku utkání jednoznačně lepším mužstvem. Svou převahu dovedly Chelčice zúročit i gólově. Po gólech Nováka, Píchy a Tesaře vedlo domácí mužstvo do poločasu již 3:0. Po změně stran si Hradiště vykřesalo naději na dramatizaci zápasu, kdy dalekonosnou střelou snížilo na 3:1. Veškeré naděje Hradiště však uťal v 70. minutě Marek Lang, který poslal svůj tým opět do tříbrankového vedení.

Střelské Hoštice – FK Chelčice 6:3 (4:3)
góly FK Chelčice: Pícha, Machnyk, vlastní Hoštice

Ke generálce přijely Chelčice na neutrální půdu do Strakonic. Soupeřem jim tentokrát bylo mužstvo Střelských Hoštic, které hraje I. B třídy. Zápas se divákům musel jednoznačně líbit, sedm gólu v prvním poločase toho bylo důkazem.
Chelčice od začátku měly problém s bráněním a poměrně jednoduše inkasovaly první gól. Vzápětí však hosté dovedli rychle srovnat vlastním gólem Hoštic. Rychle přetahování ve skóre pokračovalo i nadále. Hoštice udeřily z protiútoku a šly opět do vedení. Na druhé straně mohl srovnat Machnyk z penalty, ale svou příležitost zahodil. Ve 25. minutě odskočili domácí na rozdíl dvou gólů. Hoštice si s rychlým protiútokem poradily kombinací do prázdné branky. Když Hoštice za pár minut přidaly další branku, zdálo se, že je po zápase. Proti však bylo duo Pícha, Machnyk, které do poločasu vstřelilo dva góly a dalo tak naději hostům do druhé půle.

Druhé dějství zápasu nezačaly Chelčice špatně, ale své dobré příležitosti neproměnily. Naopak Hoštice ukázaly pohodu v zakončení, nejprve se trefily z 35 m přesně pod břevno chytajícího Vondráška a posléze rychlým protiútokem zakončily na konečných 6:3.

Sponzoři a partneři FK Chelčice