Všechny body putují do Chelčic

TJ Slavoj Husinec : FK Chelčice – 2 : 4 ( 0 : 1 )

Chelčice zajížděly k dalšímu utkání do nedalekého Husince. Toto utkání bylo zajímavé i tím, že v domácím týmu působí bývalý trenér Chelčic Jaroslav Vondrášek a hráči Václav Trobl a Jaroslav Vondrášek ml. Trenér Lang měl k dispozici některé navrátilce z marodky, a tak je hned zařadil do sestavy.

První poločas začali aktivně domácí. Hrozili dlouhými míči za obranu. Naštěstí pro hosty hru dobře četl brankář Babický a tyto balony sbíral. Když už byl Babický překonán, zastoupil ho Křenek, který vykopával míč z brankové čáry. Hosté se dostávali do hry pomaleji. Velmi aktivní byl Švec, který ve 30. minutě unikl po lajně a předložil míč před branku Marku Langovi, pro kterého už nebyl problém skórovat. 0:1. Tento stav už vydržel do konce prvního poločasu.

Druhý poločas začali aktivněji hosté, avšak gól padl na druhé straně. Chelčice rozehrávaly rohový kop, odražený míč získali domácí a po rychlém brejku Martin Váša srovnal na 1:1. Hosty to však nepoložilo a opět si chtěli vzít vedení zpět. To se povedlo v 66. minutě. Akce jako přes kopírák, Švec utekl po lajně, předložil míč před bránu a Buzhdyhan doklepl. 1:2. Za tři minuty zahrával Machnyk roh a domácí Ondřej Váša si srazil míč do vlastní sítě. 1:3. Domácí si nemohli vůbec poradit z výborně hrajícím Švecem, který zásoboval přihrávkami spoluhráče. Buzhdyhan bohužel v dobré pozici dvakrát trefil břevno. A tak přišel trest na druhé straně. V 86. minutě Turek fauloval ve vápně a domácí dostali výhodu pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Wágner a snížil na 2:3. Jenže hosté měli Švece. Po jeho dalším úniku v 88. minutě byl nedovoleně zastaven ve vápně a výhodu pokutového kopu měli i hosté. Míč si vzal Machnyk, jeho střelu však Vondrášek vyrazil. Domácí obrana zaspala, a tak pro dobíhajícího Šáchu nebyl problém dorazit míč do sítě. 2:4.

V dalším kole jedou Chelčice opět ven. Tentokrát do Dražejova.

Ohlas asistenta trenéra ( Miroslav Lang ): Do Husince jsme jeli s cílem vyhrát, i když jsme věděli, že to nebude vůbec jednoduché. To se potvrdilo hlavně v prvním poločase, kdy jsme měli problémy s nakopávanými míči za obranu a nedůrazem v osobních soubojích. Přesto jsme odešli do kabin s jednogólovým náskokem. Soupeř bohužel v začátku druhé půle vyrovnal z brejku po našem rohu. Od té doby jsme ale převzali kontrolu nad zápasem a hlavně rychlou hrou po křídlech jsme si vytvářeli šance. Výsledek mohl dopadnout vyšším rozdílem než 4:2, jelikož soupeři již viditelně docházeli síly a my zahodili několik dobrých příležitostí. Za poctivý výkon patří dík celému týmu, kdy několik hráčů hrálo s velkým sebezapřením. Rozdílovým hráčem byl Martin Švec.