V posledním zápase sezóny prohrály Chelčice ve Čkyni

Čkyně – FK Chelčice (1:0)

Góly: Turek (p), Toman – Šácha        

Sestava:
Novák – Trobl, Kapusta, Pícha, Machnyk – Lang, Kouba, Turek, Tesař – Šácha, Štěch

V posledním kole soutěže čekal na Chelčice velmi silný soupeř. Čkyně se celou sezónu pohybovala na nejvyšších příčkách. Závěr sezóny jí však nevyšel podle představ a tak domácí chtěli napravit dojem před domácími fanoušky.

V úvodu utkání byla obě mužstva silná v kombinaci a dostávala se do zakončení. Ovšem veškeré pokusy končily mimo branku. Na otevření účtu zápasu se čekalo do 16. minuty. Bývalý hráč Chelčic Schwamberger dostal přihrávku v pokutovém území, pustil si míč a nechal se faulovat Machnykem. K pokutovému kopu se postavil Turek, který střelou k levé tyči proměnil – 1:0.

Domácí se dál pokoušeli a chtěli přidat druhý gól do konce prvního poločasu. Nejblíže k tomu měli v 31. minutě. Ale samostatný únik nedovedli hráči Čkyně dotlačit do brány.

V druhém poločase se herní projev domácích zvedl a na hřišti dominovalo jen jedno mužstvo. Za zlepšený výkon byla Čkyně odměněna gólem v 51. minutě. Toman dostal přihrávku přes celé velké vápno a technicky uklidil míč k levé tyči – 2:0.

Domácí se dostali do herní pohody a vytvářeli si více další šance. Příležitost ke zvýšení měl v 62. minutě Schwamberger, který se dostal do samostatného úniku. Jeho střelu však vytěsnil Novák mimo branku.

Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Čkyně byla zvláště nebezpečná ze standartních situací, ale v zakončení jí chybělo štěstí.

Hosté se dostali do zápasu na konci utkání, kdy domácí nemysleli na zadní vrátka. Toho v nastaveném čase využil Šácha. Samostatný únik zakončil přesně k pravé tyči – 2:1.

Chelčice tak zakončily sezónu se ziskem 27 bodů se skóre 33:44. Hosté se tak mohou těšit na další sezónu v nejnižší krajské soutěži.

Sponzoři a partneři FK Chelčice