Úspěchy mladší přípravky FK Chelčice

Tento tým tvoří hráči z Chelčic, Vodňan a blízkého okolí. Minulý rok byl fotbalově hodně pestrý. V soutěžích a turnajích jsme se potkávali se soupeři okresní, krajské i republikové úrovně. I když je pro nás hlavní vychovat slušného hráče a člověka, přesto každé vítězství dodá všem ještě více chuti do další práce.

Rok jsme zahájili 2. místem ve velmi kvalitně obsazené Partner lize ve Strakonicích. Dále nás čekala druhá polovina okresní soutěže, kde jsme bez porážky vyhráli svou skupinu. To i přes skutečnost, že naši svěřenci byli většinou o rok mladší než ostatní. Ve finále jsme nestačili na vítěze druhé skupiny, tým z Oseku, a obsadili celkové 2. místo v okresu Strakonice. Letní pauzu nám vyplnily přátelské zápasy a týdenní fotbalový kemp. Ten proběhl v našem sportovním areálu, kde jsme měli k dispozici vše, co bylo potřeba. Intenzivní tréninková příprava, přenocování ve stanech i výlet do Prahy, spojený s prohlídkou stadionu SK Slavie, přispěly k utužování vztahů mezi hráči, což je pro sport i život velice důležité.

V září odstartoval nový ročník okresního přeboru, který naše družstvo opět zvládlo s plným počtem bodů a impozantním skóre 188:13. Tato část roku byla zpestřena celostátním turnajem Planeo Cup. Zúčastnili jsme se tří turnajových kol, první v Č. Budějovicích a další dvě v Plzni. Účast v republikovém finále nám sice nevyšla, ale sehráli jsme výborná utkání s týmy jako Dynamo ČB, Příbram, Plzeň, K. Vary a další. Naše výkony a hru ocenili jak pořadatelé, tak i soupeři. I díky tomu nás vzápětí pozvali týmy Písku a Táborska k přátelským utkáním. Nadstandardní spolupráci s oddíly z blízkých okresních měst od té doby udržujeme nepřetržitě.

Odměnou za povedenou sezónu nebyl pouze dobrý pocit, ale i slova chvály od představitelů obce, kteří naše děti odměnili bowlingovým turnajem a věcnými dárky. Tak pozitivní přístup obce k mládežnickému sportu, jako má obec Chelčice, bychom přáli všem, kdo se v této činnosti pohybují.

Ani v zimě jsme neustali v úsilí. Trénujeme 2x týdně, kdy klasický fotbalový trénink doplňuje hodina aerobiku. Kalendářní rok jsme zakončili účastí na dvou turnajích. Ve Strakonicích jsme se potkali s 12 týmy z našeho okresu. Přestože jsme za celý turnaj neobdrželi žádný gól, brali jsme „pouze“ 3. místo. Tady jsme si vybrali slabší chvilku a s hrou jsme nebyli příliš spokojeni. Na turnaji v Oseku, v konkurenci  14 družstev ze 3 krajů, to již opět bylo lepší a velmi dobré 4. místo bylo zcela zasloužené.

Všem hráčům, rodičům, oddílu FK Chelčice a obci Chelčice děkujeme za veškeré vynaložené úsilí. S velkou radostí přivítáme další sportovce, kteří by chtěli s námi prožívat podobné zážitky.

Trenéři:

Jaroslav Křenek, tel. 728 837 638

Miroslav Lang, tel. 603 220 751

www.fkchelcice.cz

Sponzoři a partneři FK Chelčice