Souboj v Lomu ovládly Chelčice

Tahákem 18. kola Okresního přeboru Strakonicka byl souboj mezi prvním Lomem a druhými Chelčicemi. Hosté rozhodli o výsledku utkání v druhém poločase. Góly vsítil Novák a Šácha.

základní sestava FK Chelčice:
Dušek – Machnyk, Hajný, Turek, Valenta – Švec, Tesař, Kouba, Lang Marek – Novák Šácha

Lom – FK Chelčice 0:2 (0:0)
góly: Novák, Šácha

Ve velmi sledovaném zápase si aktivněji, od úvodního hvizdu, počínaly Chelčice. Tým trenéra Buchteleho zvládal lépe odebírat míče a tlačit se do zakončení. Domácí se naopak svého soupeře snažili překvapit z rychlých protiútoků.

Chelčice si v průběhu prvního poločasu vypracovali nepřeberné množství dobře se rozvíjejících akcí, ale jen málo která viditelněji ohrozila domácí branku.

Nejblíže ke skórování měl v prvním poločase Marek Lang, který si po rohovém kopu našel míč ve skrumáži hráčů před brankou, ale jeho pokus o otevření skóre skončil jen na břevně.

V druhé polovině utkání to byli opět hosté, kteří měli více ze hry. Ihned v úvodu se pěknou střelou blýskl Kouba, ale jeho pokus skončil jen těsně nad brankou Munárika.

Svěřenci trenéra Buchteleho vsítili první gól v 55. minutě. Marek Lang odvedl skvělou práci u rohového praporku, zatáhl míč do velkého vápna a přízemní ranou nacentroval před bránu, kde Novák tečí usměrnil míč tak, že Munárik nestihl zasáhnout – 0:1.

Hra se poté z pohledu Chelčic uklidnila a hosté začali mít problém s rozehrávkou. Naštěstí pro hosty jim dal dvou gólové vedení Šácha. Ten se postavil k přímému volnému kopu a nádhernou ranou vymetl pravý horní roh domácí branky – 0:2.

Chelčice se díky vítězství dostaly do čela tabulky a i nadále mohou pomýšlet na postup do I.B třídy.