21.9.2011

Souboj nováčků I. B třídy pro Záblatí

Zápas začaly Chelčice aktivně a neustále ohrožovaly branku domácího gólmana. Nejvíce hrozily při standardních situacích. Po jedné z nich se ujali hosté vedení, kdy po Langově rohu hlavičkoval Jakš. Spoustu dalších velmi dobrých šancí však využít nedokázali a přišel trest. Při brejku domácích a souboji Trobla s domácím útočníkem se míč dostal k chelčickému brankáři, který chytil míč do rukou a rozhodčí odpískal malou domů. Záblatí situaci dobře rozehrálo a střelou skrze houštinu těl ve zdi vyrovnalo. Pro hosty to byl šok a do konce první půle už se k vážnější šanci nedostali.

Ve druhém poločase měli míč na noze opět převážně hráči Chelčic a snažili se překlopit výsledek zpět na svoji stranu. Postupem času však začali být nervózní a nedařila se jim kombinace. Čím více se hosté tlačili do útoku, tím větší okénka nechávali v obraně a domácí toho při jednom z brejků využili ke vstřelení vedoucí branky. Chelčice se ze všech sil snažily o vyrovnání, ale nevytvořily si k tomu jedinou vážnou šanci. V poslední minutě domácí pečetili výsledek gólem z bleskového protiútoku Halounkem.

Sokol Záblatí – FK Chelčice 3:1 (1:1)
Branky:
 Kovanda, Hálek, Halounek – Jakš
Rozhodčí: Borovka – Studený, Barták

Sestava FK Chelčice: Novák – Trobl (Max), Kopenec, Kortus P., Varyš – Turek, Lang, Kortus K. (Pavlas), Valenta – Šácha, Jakš.

Připravil: Jiří Iral ml.