18.8.2022 | Obecné

Rozhovor s trenérem FK Chelčice Janem Buchtelem

V minulé sezoně byl v Chelčicích jasný cíl, postup do I.B třídy. Tento plán vyšel a nyní se již chystají na krajskou soutěž. Na pár otázek jsme se zeptali trenéra týmu Jana Buchteleho.

Jak hodnotíte uplynulou sezonu s odstupem času?

Jedině pozitivně, i když podzim byl trochu rozpačitý. Poztráceli jsme některé body zbytečně. Jarní část sezóny nám vyšla podle představ, i když některé začátky zápasů z naší strany byly špatné a museli jsme výsledek otáčet.
Spousta hráčů udělala velký výkonnostní vzestup a velký dík patří zkušeným hráčům, kteří pomohli v těžkých zápasech.

Čas na přípravu byl poměrně krátký, jak ji hodnotíte?

Příprava byla narušena dovolenými. Ale s tím se musí počítat. Budu doufat, že hráči jsou natolik zkušení, aby absence v tréninku vyřešili individuální činností (kolo, plavání a jiné sporty).

Co Vám prozradila přátelská utkání?

Navázal bych na předchozí otázku. Utkání s kvalitními soupeři jsme absolvovali v omezeném počtu hráčů. To se projevilo i na výsledcích v těchto zápasech. Důležité však je, že jsme si vyzkoušeli nově příchozí hráče. A i z toho mále je vidět, že krajská soutěž bude pro naše hráče přínosem.

Došlo v kádru k nějakým změnám?

Přišli tři noví hráči. Jan Skála a Jan Kopetzký z Netolic a Hryhorii Buzhdyhan z Ukrajiny. Jedná se o ofenzivní typy hráčů, hlavně Honza Skála a Hryhorii Buzhdyhan budou velkým přínosem pro mužstvo.

Jaké máte vyhlídky v nové sezoně?

Doufejme, že budeme hrát důstojnou roli a budeme se pohybovat ve středu tabulky. A hlavně chceme, aby se naše hra líbila divákům.

Koho považujete za favorita soutěže?

Mým favoritem je Junior Strakonice „B“, který již minulou sezónu aspiroval na postup. Zároveň i Sokol Sedlice, která má ambice na postup každý rok.

Sponzoři a partneři FK Chelčice