První zápas na domácím hřišti.

První domácí zápas jsme odehráli proti nově postavenému družstvu ze Střelských Hoštic a Katovic.

Chelčice – Střelské Hoštice/Katovice  0:2  (0:1) 

Sestava: Radek Zíka –  Tomáš Tlapa (Vašek Polívka) Tomáš Koberna, Vítek Daněk –  Standa Cinádr, Jarda Šustr, Vašek Rottbauer (Martin Kocourek) – Vašek Brož, Pepa Polanský

Do zápasu jsem postavil do středu zálohy Jardu Šustra, který byl zároveň zvolen kapitánem a od samého začátku nás přesvědčoval, že jsme našli nového středního záložníka. Neúnavně plnil obranné úkoly a snažil se i kombinovat, což bylo směrem dopředu velmi obtížné. Hosté byli totiž o dost urostlejší, ale na to si budeme muset zvyknout. Do našeho týmu přišli z přípravky Vašek Brož, Vašek Polívka, které zatím stavím do útoku, Vašek Kelbl, který ještě nemohl trénovat a Dominik Švec, který již dokázal i skončit. Dále přišel do našeho týmu kamarád Tomáše Tlapy Pepa Polanský, který je ale také ročník 2006. Z těchto informací je patrno, že v našem týmu jsou ze starších kluků pouze brankář Radek Zíka a obránci Tomáš Koberna a Vítek Daněk.

Do začátku utkání jsme přesto vykročili tou správnou „nohou“ a snažili se od obrany kombinovat, což se nám docela dařilo. Nicméně v útočné fázi jsme byli bezbranní. První gól vstřelili hosté po nepochopitelném a hlavně zbytečném faulu Vítka na soupeřova útočníka. Hosté kopali penaltu, kterou bez problémů proměnili a vedli 1:0. To byl konečný stav po první půli.

Druhá půle již nebyla tak kombinačně vydařená a po jedné naší ztrátě míče ve středu pole, se hosté krásně prokombinovali až před Radka a nekompromisně ho prostřelili na konečných 2:0.

Při samotném hodnocení musím vyzdvihnout několik hráčů, kteří mě mile překvapili. Byli To Tomáš Tlapa, který hrál velmi dobře a zlepšuje zápas od zápasu, Jarda Šustr, který se výborně zhostil úlohy středního záložníka a v neposlední řadě Vašek Polívka, který se začíná „zabydlovat“ na kraji obrany.

Sponzoři a partneři FK Chelčice