První přípravné utkání vyšlo Chelčicím na jedničku

Chelčice se vydaly na své první přípravné utkání před začátkem Okresního přeboru až do vzdáleného Frymburku. Účastníka I. B třídy příjemně zaskočili a vyhráli 4:2.

Hosté se vydali na Šumavu ve slepované sestavě, avšak se stabilním jádrem. Právě osa mužstva v zápase klíčová, zvláště pak Pícha na stoperu a Turek s Machnykem ve středu zálohy.

Chelčice mohly být od začátku klidné a kontrolovat zápas. Dva rychlé góly k tomu výborně dopomohly. O první se postaral Kiš. Rohový kop na vzdálenější tyč se odrazil k chelčickému záložníkovi a ten zametl míč do sítě – 0:1. Druhou branku utkání si připsal stoper Pícha a opět to bylo po rohovém kopu. Akce podobná té před prvním gólem, jen zakončení bylo hlavou – 0:2.

Oba góly padly v prvních deseti minutách, ale Chelčice nepolevovaly. V dobrých šancích však nedovedli být přesnější v zakončení.

Domácí se osmělili až po dvaceti minutách. Dva střelecké pokusy však dovedl zlikvidovat Vondrášek v brance Chelčic.

Hosté zvýšili své vedení ve 32. minutě. Akce, kterou vykombinovali Tesař s Machnykem, skončila gólem Nováka, který neměl problém trefit odkrytou branku – 0:3.

Chelčice se na závěr poločasu nechali zatlačit a domácím to přineslo snížení. Za dalekonosnou střelou frymburského záložníka se mohl Vondrášek v brance jen poohlédnout, ale dělat s ní nic nemohl. Střela se přesně opřela o pravou tyč a následně se odrazila do sítě – 1:3.

V úvodu druhého poločasu vystřídali hosté gólmany a v chelčické brance se tak mohl poprvé představit Petr Dušek. Ten si připsal, z kraje poločasu, kdy byli lepší domácí, několik solidních zákroků.

Utkání bylo i v druhém poločase dost otevřené a spíše se útočilo, než bránilo. Chelčice přidaly čtvrtou branku v 67. minutě. Švec na hranici velkého vápna zachoval chladnou hlavu, přesným obloučkem našel Nováka a ten mohl pohodlně přelobovat vybíhajícího frymburského gólmana – 1:4.

Domácí se nevzdávali a v 70. minutě snížili. Několik nepřesností v chelčické obraně hasil Pícha malou domu na Duška, ten si však lehkou přihrávku nepohlídal a míč mu prošel pod nohou až do branky – 2:4.

Poslední větší šancí utkání bylo nastřelené břevno Chelčic po rohovém kopu, to však již nezměnilo nic na konečném výsledku 2:4.

Trenér Chelčic Jaroslav Vondrášek byl po utkání spokojen s přípravným utkáním a hlavně výsledkem.

Sponzoři a partneři FK Chelčice