První poločas rozhodl o vítězství Chelčic nad Stachy

FK Chelčice – Stachy 4:0 (4:0)

Góly: Benedikt Ladislav, Šácha, Lang Marek, Chalupský„`

Sestava:
Novák – Švec, Turek, Pícha, Tesař – Lang Marek, Benedikt Ondřej, Chalupský, Machnyk – Šácha, Benedikt Ladislav

Pro Chelčice se jednalo o důležitý zápas. Stachy paří k týmům se kterým domácí umí hrát a také to bylo vidět. Stachy vstoupily do zápasu pasivně, a to hrálo do noty domácím.

Chelčice se ujali brzkého vedení v 8. minutě zápasu. Centrovaný míč v pokutovém území hostů si našel Láďa Benedikt a z těžké pozice přesně zakončil pod břevno branky – 1:0.

S přibývajícím časem se nabízeli pro domácí další a další šance, ale žádná neskončila gólově. Diváci si tak museli na další zásah počkat až do 32. minuty zápasu. Možnost zahrávat přímý volný kop dostal Chalupský a ten si s předloženou šancí poradil náramně. Střelou pod břevno nedal gólmanovi hostí šanci – 2:0.

Domácí následně prožily skvělou pěti minutovku, kdy přidali další dvě branky. Nejprve se z dálky trefil Marek Lang – 3:0 a po něm o minutu později Šácha, který dostal nádhernou přihrávku od Machnyka, kterému stačilo jen nastavit nohu – 4:0.

Do druhého poločasu naskočily Stachy neohroženě. Na hostech byla vidět chuť s výsledkem něco udělat. Ve 47. minutě se pokoušel překvapit domácího gólmana Záleský, ale míč za brankovou čáru nedostal.

Hra byla následně více vyrovnaná a ani jedna strana se nemohla dostat do zakončení. Chelčice hlavně mysleli na zadní vrátka a doufali v rychlé protiútoky. V některých okamžicích byla hra vyhrocená více než by si obě mužstva představovala, ale vina byla na obou stranách hřiště kdy si oba týmy nic nedarovali.

Ke změně skóre mohlo dojít v 84. minutě. Stachy se dostali ke střele z poza vápna, ale k jejich smůle ji Novák vytěsnil na rohový kop.

Na stavu skóre se nic nezměnilo, a tak se Chelčice budou moci připravovat na svého dalšího soupeře z Prachatic, který hraje na hřišti v Záblatí.

Sponzoři a partneři FK Chelčice