Prohra s Volyní znamená pro Chelčice vážné problémy

Chelčice si zadělaly na velké problémy a vážně se zapojily do hry o černého Petra, který může znamenat sestup do nižší soutěže. Volyně rozhodla o svém vítězství v druhém poločase, kdy využila chyby domácí obrany.  

FK Chelčice – Slavoj Volyně 0:1 (0:0)     

Sestava:                             
Novák – Lang Marek, Pícha, Turek, Machnyk – Trobl, Křenek, Kouba, Chalupský, Tesař – Šácha

Chelčice vstupovaly do zápasu s vědomím, že již není na co čekat a je potřeba naplno bodovat. To jim měla usnadnit i zalátaná sestava hostů, která se ještě k tomu musela obejít o zraněného Macka, který střídal během prvního poločasu.

První poločas nepřinesl žádný krásný fotbal. Domácí byli lepší na míči, ale hráli bez myšlenky akce zakončovat. První velkou šanci utkání měl Trobl, ale jeho dvojitý střelecký pokus gólem neskončil.

Na druhé straně pro změnu zkoušeli své štěstí hosté z větší vzdálenosti, ale jejich střelecké pokusy pokryl Novák.

V druhém poločase chtěli domácí za každou cenu vyhrát a přizpůsobili tomu i sestavu. Bohužel domácím se dopředu opět nedařilo. Většina kombinačních pokusů končila jen daleko na dostřel volyňské branky.

Nemohoucnost v útoku Chelčic potrestal v 60. minutě Tokár. Pícha ztratil míč ve středu hřiště, dotírající hráč Volyně si poposunul míč k brance domácích a předložil míč zcela volnému Tokárovi, který pohodlně skóroval před dobíhajícím Turkem – 0:1.

Domácí začali hrát v ještě větší křeči a kupili chyby. Jednu z nich vytvořil Machnyk, který vysunul dva hráče do samostatného úniku na Novák.  Obrana domácích však pohromu zažehnala.

Hosté hráli v pohodě, bez většího úsilí, a v klidu kontrolovali hru ze které vycházeli do rychlých proti útoků. Poslední šanci utkání měl střelec Tokár, ale vyloženou příležitost neproměnil.

Sám překvapený volyňský tým si odvezl zasloužené vítězství 0:1. Chelčice čeká v příštím víkendu zápas sezóny ve Stachách.

Sponzoři a partneři FK Chelčice