Prohra s Cehnicemi může Chelčice stát I.B třídu

Chelčice přivítaly na svém hřišti Cehnice. Po nepřesvědčivém výkonu si však domácí připsali další prohru a zápas ztratili vysoko 0:3.

Sestava FK Chelčice:
Vondrášek – Turek, Křenek, Machnyk, Kapusta, Šácha, Pícha, Benedikt L., Zlatohlávek, Kiš, Benedikt O.

Chelčice čekal velmi důležitý zápas. Trenérovi chyběli pouze Václav Trobl a Josef Chalupský. Do zápasu lépe vstoupili domácí, když v 5. minutě centroval z pravé strany L. Benedikt. Jeho centr našel na malém vápně Šáchu, který neatakován přestřelil. Hosté hráli nakopávané míče na vysokého Nedvěda, který vyhrával všechny vzdušné souboje a rozděloval míče pro své spoluhráče. Ve 27. minutě hosté poprvé udeřili. Hosté zahrávali roh, na který si naskočil Krejsa a poslal hosty do vedení 0:1.  Za deset minut to bylo už 0:2. Tentokrát si na rohový kop naběhl Nedvěd a hlavou se nemýlil. Hosté dále hrozili ze vzduchu, ale do poločasu už se skoré neměnilo. 

Do druhého poločasu udělal domácí trenér změnu v sestavě a poslal na hřiště Tesaře. Na rozdíl jedné branky mohli snížit domácí hned v úvodu druhého poločasu. Chybu v rozehrávce vystihl Křenek, unikl po pravé straně a centroval před bránu.  Z malého vápna však L. Benedikt hostujícího brankáře Voseckého nepřekonal. A jak to bývá, udeřilo na druhé straně.  Po nedůrazném odkopu se k míči dostal Debnár a tečovanou střelou zvýšil na 0:3. Po zbytek zápasu měli domácí pouze platonický tlak. Dostávali se k vápnu, kde vše končilo.  V zápase pořádně nevystřelili, kazili spoustu přihrávek, neměli drive.

Po tomto kole propadli domácí na samé dno tabulky.  Všichni hráči by si měli uvědomit, že o záchranu se hraje úplně jinak. Pokud se chtějí zapojit ještě do bojů na setrvání v I. B třídě, musí převést v dalším zápase proti Dražejovu úplně jiný výkon. 

Připravil: J. Křenek


Sponzoři a partneři FK Chelčice