Preview před začátkem jarní části sezóny 2017/2018

Jární část sezóny 2017/2018 je za dveřmi. Zítra hráče Chelčic čeká první mistrovské utkání, které se odehraje od 12:30 v Cehnicích. Proto není špatné zrekapitulovat si některé věci a vypsat výčet novinek, které se za zimní pauzu udály.

Chelčice budou vstupovat do jarní části soutěže v nelichotivé pozici. Po podzimní části jim patří až 12. pozice se stejným počtem bodů jako 13. Vlachovo Březí. Tým z vesnice Petra Chelčického posbíral celkem 11 bodů za tři vítězství (Zdíkov, Vacov B, Stachy) a dvě remízy (Vlachovo Březí, Dříteň).

Chelčice budou muset zlepšit zvláště domácí utkání, protože na jaře tuto výhodu budou mít takřka nejvíckrát ze všech týmů. Z dosavadních šesti utkání Chelčice posbírali jen 4 body a v tabulce týmů v domácím prostředí jim patří až 13 příčka ze 14.

Na venkovní půdě to bylo o poznání lepší. Tam drží Chelčice solidní šesté místo za zisk sedmi bodů. Ovšem tento počet bodů byl dosažen v osmi utkáních.

Klub nebyl po podzimní části soutěže spokojen s výsledky a tak ukončil po vzájemné dohodě spolupráci s trenérem Milanem Martišem. Taktovky se následně ujal zkušený a stále aktivní hráč Miroslav Lang.

Přípravu na jaro začali fotbalisté z kraje února. Intenzita přípravy se zvýšila po tradičním soustředění v Rapšachu, kdy se přešlo na standartní model dva tréninky v týdnu. Jeden z tréninků byl vždy na umělé trávě v Protivíně.

Chelčice pojaly přípravu tradičně a sehrály celkem tři přípravná utkání. Jako první prověřily připravenost Langova týmu Kestřany. V Písku se Chelčicům nedařilo a celý zápas tahaly za kratší konec. Velký problém byl hlavně v obraně. Ale i tak dovedly Chelčice udolovat remízu 1:1, kdy se o jediný gól v postaral Šácha. Druhý přípravný zápas na Hlukoké sehráli Chelčice proti Loučovicím. Výrazného zlepšení dostála obrana, ale na vítězství to pět nestačlo. Zápas skončil remízou 2:2. O góly se postarali Marek Lang a Chalupský.

Generálku na soutěž sehrály Chelčice na domácím hřišti s kvalitním mužstvem z Lomu, který hraje 1.A třídu. Domácí nesehráli špatné utkání a i díky štěstí s favoritem remízovali 1:1. Jediný gól vstřelil po nacvičené akci kanonýr Šácha.

Chelčice do jarní části sezóny nepřivedly žádná nová jména a  spoléhají na stejný kádr jako na začátku. Pro jaro si stanovily dva hlavní cíle – zachránit soutěž a hrát organizovaně s postupným začlenňováním mladých hráčů.

To jestli se klub vydal správným směrem budeme moct vidět zítra 31. 3. 2018 od 12:30 na hřišti v Cehnicích. Hosté budou mít domácím co vracet. V úvodním útkání sezóny 2017/2018 jim na domácím hřišti podlehli 0:2.

Sponzoři a partneři FK Chelčice