Překvapivý vítěz 44. ročníku turnaje Petra Chelčického

Stalo se již tradicí, že tradiční turnaj Petra Chelčického se odehrává formou „malého“ fotbálku. Do letošního ročníku bylo přihlášeno sedm mužstev a vítězem se stal Many team, který pár minut před výkopem nevěděl, zda bude vůbec hrát.

Mužstva se rozdělila do dvou skupin. Ve skupině A byla jen tři mužstva, ale každé patřilo k favoritům na vítězství – Vodňanská drůbež, All star team a Šťouchovci.

V B skupině hrály čtyři týmy. Domácí FK Chelčice, prachatická Marná snaha, Many Team a Výběr pralesa, kde se sešli převážně hráči z III. třídy.

Do semifinálových bojů nakonec postoupila Vodňanská drůbež, All star team a z druhé skupiny Marná snaha a Many team.

FK Chelčice, Výběr pralesní ligy se Šťouchovci si to rozdali ve skupině o 5. až 7. místo. Zde si suverénně počínali domácí, kdy vyhráli oba své zápasy. Na šestém místě se pak umístili Šťouchovci a sedmou příčku obsadil Výběr pralesní ligy.

Semifinálové souboje přinesly velkou podívanou. Loňský vítěz All star team vyzval Many team a ve velké přestřelce, která skončila 6:6, se na penalty nakonec radoval nováček Many team a čekal na svého soupeře.

I druhé semifinále mezi Vodňanskou drůbeží a Marnou snahou museli rozhodnout pokutové kopy. Zde byli šťastnější borci z Prachatic a mohli se těšit na boj o příčku nejvyšší.

Zápas o třetí místo ovládla Jihočeská drůbež, které si po roce opět z Chelčic odváží pohár za třetí místo.

Finále se odehrálo za deště a ve velkém nasazení. Obě mužstva si byla vědoma síly soupeře a myslela hlavně na zadní vrátka. Nebylo tak překvapením, že se šlo opět do penaltového rozstřelu. V něm o svém vítězství rozhodl Many team, který mohl slavit trofej nejcennější.

Všem zúčastněným, pořadatelům a rozhodčím děkujeme za nádherný turnaj a budeme se těšit na příští rok u 45. pokračování.

Individuální ocenění:
Nejlepší hráč:            Václav Cais (Marná snaha)
Nejlepší střelec:        Stanislav Štajer (Many team)
Nejlepší Brankář:    Tomáš Babický (Jihočeská drůbež)

Celkové pořadí 44. turnaje Petra Chelčického
1. Many team
2. Marná snaha
3. Vodňanská drůbež
4. All star team
5. FK Chelčice
6. Šťouchovci
7. Výběr pralesní ligy

 

 

 

 

Sponzoři a partneři FK Chelčice