Překvapivé vítězství Chelčic nad Bělčicemi

FK Chelčice – Bělčice 4:1 (1:1)
góly: 2 Benedikt Ladislav, Machnyk, Křenek – Hrkel

Sestava:
Novák – Švec, Turek, Pícha, Tesař – Machnyk, Křenek, Benedikt Ondřej, Lang Marek – Šácha, Benedikt Ladislav

V zápase se od začátku aktivně projevovali domácí. Tým Chelčic nepřipomínal mužstvo, které týden předtím prohrálo ve Vlachovo Březí, a rozehrál vyrovnanou partii s favoritem.

Domácí otevřeli skóre v 15. minutě zápasu. Křenek si našel míč za hranicí velkého vápna a zamířil nádhernou střelou do pravého horního rohu Dražanovo branky. Hostující gólman byl bez sebemenší šance – 1:0.

Chelčice následně polevily a Bělčice začaly ukazovat, proč jim patří příčka v horních patrech tabulky. I když se do vyložených šancí hosté nedostávali, přesto se jim podařilo vyrovnat. Domácí obrana odvrátila centrovaný míč do pokutového území jen na hranici velkého vápna, kde z druhé vlny dobíhal Hrkel. Jeho přízemní a razantní střelu ještě v letu tečoval Turek a míč si tak snad našel cestu do chelčické branky – 1:1.

Domácí v druhém poločase pravděpodobně odehráli nejlepší část podzimní sezóny. Své vedení mohly Chelčice navýšit už v 46. minutě. Láďa Benedikt byl faulován v pokutovém území, k penaltovému pokusu se postavil Šácha, ale své razantní zakončení nasměroval jen do břevna bělčické svatyně.

Chelčice nepolevovaly a hrály dobře jak v zadních řadách, tak v útoku. Nejvýraznější výkon podala dvojice Křenek, Láďa Benedikt. Právě druhý jmenovaný zařídil další penaltu v 73. minutě. Po dalším nešetrném zákroku vně pokutového území se tentokrát k míči postavil Machnyk a svůj pokus bez problému proměnil – 2:1.

Za šest minut byl pro domácí ještě lépe. Benedikt využil své dravosti, prodral se do vápna a střelou k bližší tyči zvýšil vedení domácích – 3:1.

Gólový účet utkání uzavřel opět Benedikt, který využil spolupráce s Křenkem, který předložil chelčickému útočníkovi přesnou přihrávku před prázdnou branku a ten se nemýlil – 4:1.

Utkání korunoval Láďa Benedikt červenou kartou v 85. minutě, kterou dostal po zasloužené druhé žluté kartě.

V posledním utkání podzimní části čekají na Chelčice Sousedovice, prozatímní král skupiny B.

Sponzoři a partneři FK Chelčice