Poslední pětiminutovka rozhodla a prohře Chelčic

Strunkovice – FK Chelčice 1:0 (0:0)

Sestava:
Novák – Švec, Turek, Pícha, Machnyk – Trobl, Lang Marek, Chalupský, Benedikt Ondřej – Šácha, Valenta

Chelčice odjížděly k místnímu derby s odhodláním přerušit černou sérii porážek. Úvod utkání jim vyšel. Nebezpečné zbraně soupeře dobře eliminovala obrana vedená Píchou. A když už se přeci jen domácí dostali do šance, v koncovce jim chyběla přesnost.

Na druhé straně mohl netradičně zakončovat Chalupský, ale přesný centr dovedl hlavou jen nasměrovat do náruče dobře postaveného strunkovického gólmana.

Velkou šanci na otevření skóre dostal domácí Žurek. Standartní situace na hranici pokutového území byla dobrá příležitost, ale strunkovický kanonýr našel jen Nováka v bráně Chelčic, který jeho střelu vyrazil.

Druhý poločas se nesl v podobné duchu jako ten první. Domácí byli aktivnější a hosté se snažili překvapit z rychlých protiútoků. Dvě dobré šance si připsal opět domácí Žurek, ale ani jednou nenašel způsob jak dostat míč do sítě.

Chelčice hrozily hlavně ze standartních situací. Šácha se dvakrát dostal do zakončení, ale domácí gólman se ani jednou nenechal zaskočit a svůj tým podržel.

Hosté doplatili na slabou lavičku. Ke konci utkání neměli nikoho na střídání a postupně jim ubývali síly. Toho dovedly využít Strunkovice. V 87. minutě, se dobře uvolnil jeden ze záložníků Strunkovic v pokutovém území Chelčic, a předložil krásnou přihrávku Šimčíkovi, na kterého zívala prázdná branka. Domácí hráč se nemýlil – 1:0.

Závěrečné pokusy hostů kýžené vyrovnání nepřinesli, a tak si Chelčice připsaly již pátou porážku v řadě. V příštím kole je na domácím hřišti čeká celek Čkyně.

Sponzoři a partneři FK Chelčice