28.7.2020 | Obecné

Pohár Petra Chelčického si odvezl tým z Prachatic

V sobotu 18.7.2020 v odpoledních hodinách se pod zamračenou oblohou konal již 46. ročník turnaje Petra Chelčického. I tento ročník se odehrával formou malé kopané na hřišti o rozměrech 40 x 20 metrů se systémem 4+1 a hrací dobou 2 x 10 minut. Celkem se na turnaj dostavil netradiční počet devíti mužstev, která byla rozlosována do dvou základních skupin. Ve skupině A se potkala tato mužstva: Pražák, Šťouchovci, AVC, Vykloktaný nohy a FC Colorado. Do skupiny B nastoupila mužstva: Lední medvědi, Cola s Rumem, FK Chelčice a Chill. Základní skupiny byly odehrány formou každý s každým. Hrálo se paralelně na dvou hřištích, a tak zápasy tak měly rychlý sled.

Skupinu A ovládnul suverénním způsobem tým AVC z Prachatic, který vyhrával jednotlivé zápasy velkým brankovým rozdílem. Druhé místo vybojovalo zkušené družstvo z Pražáku. Na třetím místě se umístili Šťouchovci a na čtvrtém místě Vykloktaný nohy. Na posledním pátém místě skončili mladíci z FC Colorado, kteří jako jediní již nepostoupili do dalších částí turnaje.

Ve skupině B nebyla situace tak jednoznačná a týmy sváděly vyrovnané boje do posledních minut každého zápasu. Nejvíce bodů po základní části měl tým Cola s Rumem. Domácí hráči z FK Chelčice postoupili z druhého místa, a to i přes remízu s mladým týmem Ledních medvědů a prohru s vítězem skupiny. Na třetím místě skončil Chill a tabulku uzavírali Lední medvědi.

První dva týmy z obou skupin dále postoupily do tzv. mistrovské části turnaje o pohár Petra Chelčického, týmy umístěné na třetím a čtvrtém místě sehrály souboj o Tuplák.

Přes vyřazovací část Tuplák Cupu se probojovaly týmy Ledních medvědů a Chill. Vítězem tohoto utkání byli jednoznačně Lední medvědi, kteří rozstříleli soupeře 10:2 a brali tak atraktivní trofej „Tuplák“.

První semifinálový zápas mistrovské části turnaje se odehrál mezi AVC a týmem domácích. V tomto utkání měli jasnou převahu borci z AVC, kteří kontrolovali celý zápas a s přehledem zvítězili 6:2.

Ve druhém semifinálovém utkání se utkaly týmy Cola s Rumem a Pražák. Lepší výkon v tomto souboji předvedli hráči Pražáku a svým vítězstvím 3:6 se tak stali druhým finalistou letošního ročníku.

O třetí místo se tedy rozhodovalo mezi týmem FK Chelčice a Colou s Rumem. Vyrovnaný zápas nenašel během základní hrací doby svého vítěze, a tak musely po nerozhodném skóre 2:2 rozhodnout pokutové kopy. Zde byli úspěšnější střelci z domácího mužstva a pro tým vybojovali celkové třetí místo.

Atraktivní finále se odehrálo mezi dosud neporaženým AVC a výborně hrajícím Pražákem. Obě mužstva hrála útočný fotbal a k vidění byla celá řada zajímavých kombinací. I přes veškerou snahu Pražáku byli nakonec gólově produktivnější hráči z prachatického AVC, kteří se tak po výhře 7:3 stali jako jediným neporaženým týmem vítězi celého turnaje.

Souběžně s celým turnajem se odehrával druhý ročník Memoriálu Pavla Kortuse. Tímto memoriálem si připomínáme bývalého člena našeho fotbalového spolku, skvělého exekutora pokutových kopů a především výborného člověka. Memoriál se odehrál formou dovednostní soutěže, kdy se na velkou fotbalovou bránu připevnila speciální síť s různě obodovanými otvory. Každý měl k dispozici deset přímých kopů a nejlepších 8 postoupilo do finále soutěže. Vítězem se stal Václav Kucul se 42 body, druhé místo obsadil Tomáš Děd se 38 body a na třetím místě skončil domácí kanonýr Martin Kopenec se 38 body.

Individuální ceny byly předány z rukou hlavního pořadatele turnaje Petra Kortuse těmto hráčům:

 • Nejlepší brankář: Václav Forejtar (AVC)
 • Nejlepší střelec: Jakub Sova (AVC) – 16 branek
 • Nejlepší hráč: Jan Tlapa (Pražák)

Celkové pořadí turnaje:

 1. AVC
 2. Pražák
 3. FK Chelčice
 4. Cola s Rumem
 5. FC Lední medvědi (vítěz „Tuplák Cup“)
 6. Chill
 7. Vykloktaný nohy
 8. Šťouchovci
 9. FC Colorado

Hráčům, pořadatelům, rozhodčím a všem zúčastněným děkujeme za povedený turnaj a budeme se těšit na příští rok u 47. pokračování.

Připravil: Jan Turek

Sponzoři a partneři FK Chelčice