6.9.2017 | Obecné

Ovocnářské derby vyšlo lépe domácím Lhenicím

Chelčice se v druhém poločase rvali alespoň o bod. Nakonec však utrpěly porážku 3:1. Kdy se o jediný gól hostů postaral Křenek.

SK Lhenice – FK Chelčice 3:1 (2:0)

Góly: Balica, Tůma, Starý – Křenek

Utkání se začalo hrát na značně podmáčeném povrchu, kdy nebylo ještě pár minut před zápasem známo, zda se mistrovské střetnutí uskuteční.

Vstup do utkání vyšel výborně domácím. Lhenice servírovali jeden povedený útok za druhým a Chelčice nestíhaly. Domácí tak šli zaslouženě do brzkého vedení. Balica využil množství chyb, které se nakupily v hostující obraně, obešel Nováka a pohodlně skóroval, přes dobíhající obránce, do prázdné branky – 1:0.

Hosté poté mohli zahrozit a pokusit se vyrovnat, ale Šácha, který byl při pokusu o zakončení přidržen, nebyl vyslyšen rozhodčím a penalta se nekopala. Za to na druhé straně se ve třinácté minutě pokutový kop konal. Iliev byl dle rozhodčího sražen ve vápně a vybídl tak Tůmu k exekuci penalty. Domácí kapitán byl střelou k pravé tyči úspešný a dostal domácí do dvou brankového vedení – 2:0.

Chelčice se jen těžko bránili a jen díky štěstí neinkasovali do konce prvního poločasu třetí gól.

Do druhého poločasu opět vstoupili lépe Lhenice, ale hlavičkový pokus tentokrát v síti neskončil. Hosté se následně dostali do tempa a začali domácím zatápět. Za snahu a tlak byli odměněni brankou, která znamena jedno gólový rozdíl. Křenek se dostal ke střele vně pokutového území a překonal Dvořáka v brance domácích – 2:1.

Na druhé straně přišel pokus zpoza vápna, ale Novák střelu dovedl vytěsnit vedle svojí pravou tyč. A tak přišli na řadu opět hosté. Šácha prodloužil hlavou na Koubu, ten si zpracoval míč a podruhé prostřelil domácího gólmana. Bohužel pro Chelčice pomezní rozhodčí zvedl svůj praporek a odmávál udajný ofsajd.

Finální podobu skóre nakonec upravil Starý, který využil přihrávky před prázdnou branku a přesně zavěsil – 3:1.

Chelčice prožily zápas dvou poločasů. Za první poločas si nezasloužili získat ani bod, ale za druhý by bod byl spravedlivý. Teď čeká Chelčice další těžký zápas v Lažišti, odkud se vozí vítězství jen zřídka.