2.8.2022 | Obecné

Oslava 60 let vzniku FK Chelčice

V sobotu dne 23.8.2022 proběhla v Chelčicích s ročním zpožděním, zapříčiněným Covidovými restrikcemi oslava fotbalového klubu k 60letům od svého vzniku v r.1961.

Celá oslava probíhala za přispění krásného počasí ve sportovním areálu v Chelčicích za účasti senátora Parlamentu ČR MUDr. Tomáše Fialy a starosty Chelčic pana Jiřího Irala.

Celou sportovní akci odstartoval od 13.30 hodin na nově vybudovaném multifunkčním hřišti Memoriál Pavla Kortuse. Tato soutěž spočívá v přesnosti střelby fotbalovým míčem z určité vzdálenosti na fotbalovou branku s otvory s určitým bodovým ohodnocením. Vítězem se stal náš bývalý hráč Václav Pícha, který je v současnosti hráčem FK Písek, na druhém místě se umístil Martin Machnyk a na třetím místě skončil Tomáš Kouba, oba dva z našeho oddílu.

Od 14.00 hodin pokračovalo odpoledne zápasem mladší přípravky FK Chelčice, kteří si nakonec museli zahrát mezi sebou, protože soupeř z Vodňan svoji účast na poslední chvíli zrušil. Není nic krásnějšího, než vidět ty nejmenší, jak chtějí za každou cenu vyhrát, jak na jedné straně, tak na té druhé a jak dokáží vyburcovat a strhnout i celé publikum na svojí stranu. O výsledku musely nakonec rozhodnout pokutové kopy.

Další akcí sobotního odpoledne bylo slavnostní otevření zrekonstruovaného, multifukčního hřiště na místě bývalých tenisových kurtů, které bylo vybudováno za přispění obce Chelčic, fotbalového oddílu a nemalého příspěvku dotace MMR.

Po té fotbalový oddíl ocenil celkem 8 bývalých hráčů, členů výkonného výboru tohoto oddílu a v jednom případě i „skalního“ fanouška za svůj dlouholetý přínos fotbalu v Chelčicích, bez kterého si nikdo z přítomných již nedokáže tento klub představit.

Celá oslava vygradovala zápasem mužů FK Chelčice (i za přispění některých bývalých hráčů tohoto oddílu) a týmu složeného z bývalých hráčů FK Vodňany, kteří hráli svého času divizní soutěž.

Osobně si myslím, že se tato akce nad míru vydařila i když domácí klub nakonec nevyhrál a musel se „sklonit“ před výkonem hostujícího týmu z Vodňan v poměru 2:3. V průběhu samotného utkání se nikdo se viditelně nezranil, všude panovala skvělá atmosféra a oba týmy se mohly po zápase odebrat na „zaslouženou druhou fázi“, která se odehrávala za přispění hudební skupiny „Pozor vizita“ na nedalekém kurtu.

Rád bych poděkoval obci Chelčice a všem, kteří se osobně podíleli a svou účastí tak pomohli k hladkému a bezproblémovému průběhu až do samotného závěru celé oslavy. 

JP

Sponzoři a partneři FK Chelčice