Nevídaná přestřelka ve Vacově dopadla dobře pro domácí

Divácky atraktivní utkání s deseti brankami, nakonec dopadlo dobře pro domácí mužstvo. To dovedlo několikrát odvrátit nepříznivý stav a zvítězilo 6:4.

Sestava FK Chelčice
Vondrášek – Kiš, Turek, Pícha, Švec – Tesař, Machnyk, Křenek, Chalupský – Šácha, Benedikt

Utkání rozhodně nevypovídalo postavení v tabulce. Chelčice hrály nebojácně a druhému týmu připravovaly krušné chvíle. Za aktivitu, byli oceněni v 17. minutě. Rychlý únik zakončil přesně Šácha – 0:1.
Vacovu se podařilo rychle otočit stav utkání. Obrana Chelčic si při bránění počínala více než laxně a po zásluze byla potrestána, nejprve ve 22. minutě Ketzerem a poté také ve 30. minutě Zittou – 2:1.
Chelčice nesložily zbraně a do poločasu opět vyrovnali. Nepřehledné situace v pokutovém území dovedl využít Ondřej Benedikt, který vystřídal zraněného Tesaře, a srovnal na 2:2.
Hosté strhli vedení na svou stranu opět v v 55. minutě. Ondra Benedikt nacentroval přesně na svého bratra Láďu a ten využil svých předností a dotlačil míč za záda Klase – 2:3.
Neuteklo ani 5 minut a bylo opět srovnáno. Další střídající hráč hostí, Marek Lang, zahrál nešetrně v pokutovém území a nedal tak rozhodčímu Syrovátkovi jinou možnost než odpískat pokutový kop. K tomu se postavil Filip Zitta a bez problému vsítil svůj druhý gól v zápase – 3:3.
Divoké utkání pokračovalo a Chelčice se dostaly opět do vedení. V 64. minutě si počínal zkušeně Šácha a změnil stav skóre na 3:4.
Chelčice bránily celé utkání špatně a po několika individuálních chybách si nechaly vstřelit dva góly během jedné minuty. Nejprve Zitta dokončil svůj hattrick v 80. minutě a poté v 81. minutě dostal do vedení domácí Král 5:4.
Chelčice na poslední desetiminutovku otevřely ještě více svou obranu ve snaze vyrovnat, ale byly potrestány dalším gólem. Rychlý protiútok Vacova zakončil podél gólmana Vondráška Bujok, a završil tak divoké utkání na 6:4.
Hosty nečeká nic jednoduchého, v příštím kole hostí Cehnice a musí během týdne vyztužit obranu a hlavně vyhrát, jinak jim reálně hrozí sestup do Okresního přeboru.
Za Chelčice odehrálo dobré utkání duo útočníků Ladislav Benedikt a Martin Šácha. I přes šest inkasovaných gólů zaslouží pochvalu gólman Vondrášek, který ještě několika zákroky podržel své mužstvo.

Sponzoři a partneři FK Chelčice