Machnyk zachránil v nastavení bod

Chelčice nečekalo ve Volyni nic lehkého. Absence několika hráčů se projevila i na sestavě. Naopak se do sestavy vrátil po zranění Kouba.

SK Slavoj Volyně : FK Chelčice – 1 : 1 ( 0 : 0 )

V prvním poločase se hrál nepřesný fotbal z obou stran. Hostující Buzhdyhan zaměstnával domácí obranu svými náběhy, ale obrana vždy zasáhla včas. Jednou se mu povedlo utéct i obraně, ale jeho střela orazítkovala pouze tyč Mrázovi branky. Chvíli na to zahrozili i domácí, ale i nováčkovi v brance Chelčic Babickému pomohla tyč. Před koncem poločasu byl nešetrně faulován hostující Kouba, pro kterého díky tomuto zákroku zápas skončil.

Druhý poločas byl o něco zajímavější. Domácí se tlačili více do útoku a za to byli odměněni vedoucí brankou. Pubalovu střelu Babický neudržel a pro dobíhajícího Brabce nebyl problém skórovat. 1:0. Volyně měla další příležitosti ke vstřelení branky, ale nevyužila je. Navíc přišla v 89. minutě o Temňáka, který byl vyloučen za surovou hru. V nastavení přišel trest. Buzhdyhan se u postranní čáry zbavil obránce, nacentroval před branku, kde byl volný Machnyk. Jeho nepovedená hlavička doskákala do sítě. 1:1.

V neděli přivítají Chelčice na svém hřišti rezervu Strakonic.

Ohlas trenéra (Jan Buchtele): V prvním poločase jsme měli územní převahu, ale byli jsme mámo produktivní, chyběla nám finální přihrávka. Do druhého poločasu jsme museli udělat změny (zranění Kouby) a vynucenými přesuny vázla kombinace. Toho soupeř využil a dostal se do vedení. Zvýšená aktivita a bojovnost se vyplatila a my jsme v nastavení vyrovnali. Doufám, že budeme do dalšího utkání všichni po zdravotní stránce „v pořádku“.

Sestava:

Babický – Kiš, Hajný, Turek J., Valenta (79′ Pícha) – Skála, Machnyk, Kouba (45′ Koloušek), Švec  – Šácha, Buzhdyhan

Sponzoři a partneři FK Chelčice