8.9.2011

Kluci říkají, že se na mě hrozně nadřou

Chelčice – Fotbalisté Chelčic coby nováček I. B třídy jsou zatím stoprocentní. Vyhráli všechny tři zápasy. Sedm z patnácti gólů dal kapitán Martin Šácha

Fotbalisté Chelčic si naposledy v I. B třídě zahráli v sezoně 2006/2007, kdy také sestoupili. Následující čtyři sezony strávili v okresním přeboru. V předminulé sezoně byli blízko postupu, ale nakonec je předstihlo Poříčí.

Až v uplynulém ročníku suverénně soutěž vyhráli a vrátili se zpět. A návrat to byl bez sebemenších rozpaků, Chelčičtí mají po třech podzimních kolech plný počet bodů a nejlepší skóre (15:3). Jako jediní ve své skupině B jsou stoprocentní a tedy i v čele tabulky. Sedmi přesnými zásahy má na této vynikající bilanci podíl zkušený útočník a kapitán Martin Šácha.

Do I. B třídy jste vtrhli jako uragán. Čím je dán tak skvělý úvod, který jste korunovali v sobotu 3. září devíti góly do sítě Poříčí?
Začátek soutěže se nám skutečně povedl. Myslím, že jsme do nového ročníku vstoupili fyzicky i herně dobře připraveni. Trénovali jsme poctivě a odehráli řadu náročných utkání s celky z krajských soutěží. Velký vliv na pohodu v mužstvu měl první zápas se Zdíkovem (4:0). Do Kestřan jsme tedy odjížděli dobře naladěni a podařilo se nám zodpovědným výkonem zopakovat zisk tří bodů po vítězství 2:1. Utkání s mužstvem Poříčí bylo specifické vynikajícím nástupem, kdy se nám povedlo vstřelit za úvodních třicet minut pět gólů a nakonec jsme vyhráli 9:2.
Bylo Poříčí opravdu tak slabé, nebo vy jste se tak rozjeli?
Jak jsem již říkal, měli jsme vynikající vstup do utkání a od 30. minuty bylo o zisku bodů prakticky rozhodnuto. Sympatické od Poříčí bylo, že se snažilo hrát až do poslední minuty, ale skórovalo už jen naše mužstvo. Nepříjemné pro hosty bylo také zranění útočníka Zábranského z 15. minuty, čímž byla jejich ofenziva značně oslabena.
Návrat do I. B třídy si tedy užíváte. Hraje v současné fazoně třeba i toto roli, že jste hladoví po úspěchu ve vyšší soutěži, kterou jste už předtím hrávali?
Podle mě si řada z nás myslela, že už si v krajské soutěži nezahraje. Ale po jasně vyhraném okresním přeboru jsme se na hráčské schůzi společně rozhodli pro postup. K přípravě jsme až na výjimky přistoupili zodpovědně, máme dobrou partu a ke všemu se daří i výsledkově. Tak nám to snad vydrží co nejdéle.
Vám osobně se také daří zatím mimořádně. Dal jste už sedm gólů. Cítíte formu? Na kolik tref alespoň do konce podzimu to vidíte? A probíhají v této souvislosti nějaké sázky nebo hecování?
Začátek se mi skutečně vydařil, ale je to výsledek hry celého týmu. Hrajeme útočným stylem, a tak přichází i branky. Kluci říkají, že se na mě hrozně nadřou, tak je vidět, že jsou dobře připraveni. Střílet góly je krásná věc a já jsem rád, že se to daří i ostatním. Dobré je i to, že nám funguje spolupráce s Jardou Jakšem, který má velmi dobrou střeleckou formu a odvádí k tomu na hřišti spoustu černé práce.
Před sezonou přišel nový trenér Jiří Nárovec. Udělal právě on nějakou změnu, díky které vítězíte, nebo je to dáno sehraností mužstva?
Příchod Jirky Nárovce byl velmi důležitý, a to z několika důvodů. Podařilo se trenérský post obsadit člověkem pro naše hráče neznámým, náročným v přípravě i přátelských zápasech, se zkušenostmi z vyšších soutěží a zároveň výborným parťákem, který dokáže fotbalu obětovat spoustu svého volného času. Myslím, že mužstvo dobře fyzicky připravil a ordinuje útočnou taktiku. A jak sám říká, chce vyhrát každý zápas s jakýmkoliv soupeřem.
Předseda oddílu Petr Novák před sezonou hovořil o tom, že by se Chelčice měly pohybovat v lepší polovině tabulky. Dá se to nyní upřesnit, kde byste chtěli být? Mluvíte o tom v kabině?
Povedený úvod do soutěže by se samozřejmě neměl přeceňovat, takže cíle stanovené vedením zůstávají stejné. Chceme hlavně produkovat pěkný fotbal, který snad do Chelčic vrátí i místního diváka. Pro mě jsou zdejší návštěvy zatím největším zklamáním. Všichni, kdo v Chelčicích dělají fotbal, by si zasloužili, aby zde byla vyšší návštěvnost.
Nyní jedete do Bělčic, poté do Záblatí a následně doma hostíte Sousedovice. Myslíte, že může vaše vítězná jízda pokračovat a získáte tři body i proti těmto soupeřům?
Hrát se dá určitě s každým. Budeme dělat vše pro maximální bodový zisk. Každopádně zápasy v Bělčicích a doma se Sousedovicemi budou určitě hodně náročné.
Bilance kapitána
Góly Martina Šáchy ve třech dosavadních zápasech I. B třídy (celkem Chelčičtí dali 15 gólů):
2. kolo: Chelčice – Zdíkov 4:0 (1:0), Šácha 4
3. kolo: Kestřany – Chelčice 1:2 (0:1), Šácha 1
4. kolo: Chelčice – Poříčí 9:2 (5:2), Šácha 2

Sponzoři a partneři FK Chelčice