Jednoznačné vítězství v přípravě proti Vitějovicím

Chelčice odehrály své druhé přípravné utkání před začátkem jara 2020. Soupeře z okresu Prachatice porazily jednoznačně 6:2.

FK Chelčice – Vitějovice 6:2 (3:1)
Góly Chelčice: 3x Novák, 2x Machnyk, vlastní Vitějovice

Základní sestava FK Chelčice:
Dušek– Kiš, Kapusta, Turek, Švec – Machnyk, Tesař, Trobl, Křenek, Lang Marek – Novák

Utkání v úvodu přineslo opatrnou hru z obou stran. Na první vážnější šanci se však nečekalo dlouho. V 8. minutě utkání pálily Chelčice na branku soupeře, ale brankář Vitějovic předvedl efektivní zákrok a míč vyrazil nad břevno.

Skóre utkání bylo otevřeno v 15. minutě. Novák se dostal za obranu Vitějovic a střelou do středu branky poslal Chelčice do vedení – 1:0. Ihned po rozehrání mohly Vitějovice vyrovnat, ale dokázaly jen nastřelit brankovou konstrukci.

Chelčice zvýšily své vedení na 2:0 ve 21. minutě. Házený dlouhý aut, do pokutového území od Kapusty, nasměroval Novák hlavou přesně k pravé tyči branky.

Vitějovice snížily stav utkání ve 35. minutě. Závar před brankou Duška, který byl způsobem několika nepřesnostmi, dovedl najít dobíhající záložník Vitějovic a snížil na 2:1.

Do konce poločasu Chelčice zvýšily své vedení ještě jednou. Vitějovice zahrály v pokutovém území rukou a sudí Ficko neváhal zapískat penaltu. K té se postavil kapitán Machnyk a střelou k tyči upravil poločasový výsledek na 3:1.

Druhého dějství lépe začaly Vitějovice a byly odměněny snížením stavu. Další nepřehlednou situaci před Duškem opět lépe vyřešil tým z Prachaticka – 3:2. Vitějovice pokračovaly v tlaku, ale nedovedly vyrovnat. Několika dobrými výběhy se blýskl Dušek hájící branku Chelčic.

Do dalšího dvou brankového vedení dostal Chelčice znovu Machnyk a znovu z penalty. Pokutový kop opět proměnil s přehledem, tentokrát střelou do středu branky 4:2.

Další gól v síti Vitějovic skončil velmi kuriózně. Díky špatné komunikaci v týmu Vitějovic si obránce nasměroval míč přímo za záda svého gólmana – 5:2.

Závěrečnou tečku za utkáním udělal svým třetím gólem Novák. Ten se dostal ke střele v pokutovém území a levačkou nasměroval míč přesně k tyči – 6:2.  

Sponzoři a partneři FK Chelčice