Důležitý souboj o záchranu zvládly vítězně Chelčice

Chelčice v zápase proti Vlachovo Březí zvítězily 1:0. O jediný gól utkání se postaral Tesař, který rozvlnil síť hostující branky pár minut před koncem prvního poločasu.

FK Chelčice – Vlachovo Březí 1:0 (1:0)

Góly: Tesař         

Sestava:
Novák – Kiš, Kopenec, Turek, Machnyk – Trobl, Křenek, Kouba, Chalupský, Tesař – Šácha

V nedělním dopoledni za příjemného jarního počasí se na Chelčickém trávníku utkali soupeři, kteří jsou v přímém ohrožení sestupu. Oba týmy před zápasem dělily pouhé dva body.

Jak domácí, tak hosté k zápasu podle toho také přistupovali, prim hrála obrana. Chelčice se snažily držet taktický plán, který hostům sice umožňoval držet míč na kopačkách, ale bez většího nebezpečí pro domácí branku.

Hosté hrozili spíše ze standartních situací, kterých bylo během prvního poločasu před bránou domácích hned několik. Ovšem bez většího nebezpečí pro chelčickou obranu.

Když už se chýlil první poločas ke svému konci, dostaly se Chelčice do vedení. Tesař se ocitl před brankou hostů zcela sám a na dvakrát dovedl prostrčit míč za Uherovo záda – 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili výtečně Chelčice. Během pár minut mohli své vedení navýšit. Šácha dostal přihrávku do pokutového území, kdy postupoval ze strany na hostujícího gólmana, který však vytáhl parádní zákrok a podržel svůj tým.

Chelčice následně trápila řada nepřesností v rozehrávce. Slibně se rozvíjející akce končily buď na kopačkách soupeře, nebo v zámezí hřiště. To byla voda na mlýn Vlachova Březí.

Velkou šanci na vyrovnání měli hosté v 63. minutě. Kužvart napřáhl z přímého kopu, ale jeho střelu dovedl zlikvidovat domácí gólman.

V 70. minutě dostali hosté červenou kartu. Kalčíkovi udělil rozhodčí druhou žlutou kartu během dvanácti minut a poroučel se do šaten dříve než spoluhráči.

I přes výhodu jednoho muže v poli se Chelčicím nedařilo držet míč na kopačkách, a to je mohlo stát cenné tři body. V posledních sekundách utkání nechali domácí vystřelit Vlachovo Březí a střela jen a centimetry minula branku. Domácí i přesto zvítězili v důležitém zápase 1:0.

Chelčice čeká o víkendu další těžký zápas se Lhenicemi. Tentokrát se bude hrát v sobotu od 16:30 opět v Chelčicích.

 

Sponzoři a partneři FK Chelčice