Druhý přípravný zápas přinesl remízu s Volyní

Sobotní podvečer patřil druhému přípravnému utkání. Chelčice se v Prachaticích utkaly s dalším účastníkem I.B třídy z Volyně. Oba týmy se rozešly smírně 2:2. O góly Chelčic se postaral Kouba.

základní sestava FK Chelčice:
Dušek – Turek Lukáš, Turek Jan, Kapusta, Valenta – Machnyk, Tesař, Křenek, Švec – Novák, Kouba

Chelčice se snažily od začátku utkání přimět svého supeře k chybám aktivním pojetím hry, což se jim občasným přerušením rozehrávky dařilo. Naopak Volyně chtěla držet míč a diktovat tempo.

Skóre utkání otevřel v 15. minutě Kouba. Svou individuální akci zakončil pohledným přehozením gólmana. Chelčický útočník tak navázal na výbornou formu z předešlého zápasu – 0:1.

Volyně vyrovnala ve 24. minutě. Rychlý protiútok zvládlo volyňské mužstvo na výbornou. Rozhozená obrana Chelčic nedovedla reagovat a Dušek v bráně byl proti důraznému zakončení bezmocný – 1:1.

Tým trenéra Buchteleho si vzal vedení na svou stranu ve 32. minutě. Kouba si individuálně poradil se stoperem Volyně a zkušeně zakončil – 1:2.

V druhém poločase měla Volyně optickou převahu. V 58. minutě byla za svou snahu odměněna vyrovnávací brankou. Chelčická obrana si nechala proklouznout míč na zabíhajícího Hajka. Volyňský záložník zachoval chladnou hlavu a zakončil podél vybíhajícího Lukáše Turka, který v poločase vystřídal Duška 2:2.

Obě mužstva se snažila strhnout vedení na svou stranu, ale ani jedno mužstvo nedovedlo své šance do konce zápasu využít.

Sponzoři a partneři FK Chelčice