Domácí jasně prohráli derby s Bavorovem

Chelčice se snažily napravit nepovedený dojem ze zápasu v Katovicích, kdy prohrály rozdílem čtyř gólů. Bohužel to samé zopakovali i v derby s Bavorovem, tentokrát 0:4.

Základní sestava FK Chelčice:
Dušek– Kiš, Křenek, Turek, Švec – Machnyk, Tesař, Lang, Schwarz – Šácha, Novák

Diváci, kterých bylo přibližně sto padesát, viděli od začátku dominantní hru Bavorova. Hosté neměli žádný problém kombinovat a jen málo kdy se uchylovali k nakopávaným míčům. Nebylo tak překvapením, že největší práci měl v brance domácích Dušek, který nahradil zraněného Vondráška.

Chelčická obrana vedená duem Křenek, Turek držela nerozhodný stav až do 19. minuty. Jiří Funda si přebral míč ve středu hřiště a ve velkém stylu protančil přes tři hráče, až před Duška, kde si věděl rady přízemní střelou – 0:1.

Bavorov byl i nadále aktivní a mohl přidat další gól. Tentokrát se ve velké šanci ocitl Calta, ale jeho střela skončila jen na břevně domácí branky.

Chelčice se dostaly k zajímavější akci až před koncem prvního poločasu, kdy centr ze strany od Tesaře krotil v malém vápně Šácha. Ten byl však bráněn a nedovedl míč zamést do branky.

Zápas se rozhodl na začátku druhého poločasu v 50. a 54. minutě. Nejdříve Gašpar vystřelil z vápna do středu branky a zaskočil Duška – 0:2. A poté Calta dostal nabídku od Chelčického gólmana před úplně prázdnou branku. Zkušený bavorovský útočník neměl nejmenší problém zakončit a zvýšit tak na 0:3.

Utkání se poté neslo v pomalejším tempu a hosté si v klidu kráčeli pro třetí podzimní výhru. Svěřenci trenéra Šafránka uzavřeli skóre v 81. minutě, kdy se z poza vápna parádně trefil podruhé v zápase Funda – 0:4.

Chelčice nečeká nic jednoduchého ani v dalším kole, kdy hrají proti Junioru B ve Strakonicích. Pokud hráči trenéra Vondráška rychle nezmění svůj přístup a styl hry, budou mít v průběhu podzimu velké problémy se všemi soupeři.

Sponzoři a partneři FK Chelčice