Chelčice zvládly prví jarní duel

K prvnímu jarnímu zápasu vyrazily Chelčice do Oseka. Proti tamnímu B mužstvu je nečekalo nic jednoduchého. Po nevýrazném prvním poločase si svěřenci trenéra Buchteleho připsali důležité tři body za vítězství 1:5.

základní sestava FK Chelčice:
Novák Jíří – Machnyk, Hajný, Turek, Valenta – Švec, Křenek, Tesař, Kouba – Novák Šácha

Osek B – FK Chelčice 1:5 (1:0)
góly: Rybák – 2x Kouba, Křenek, Novák, Lang Marek

Úvod utkání nezastihl ani jeden z celků v nejlepší formě. Zklamáním byl hlavně předvedený výkon Chelčic. Tým trenéra Buchteleho neplnil papírové předpoklady a dal zcela zapomenout na dobré výsledky z přípravy.

Za špatný výkon bylo mužstvo hostů potrestáno v 37. minutě. Gólman Novák vyběhl za své pokutové území kde hrál míč. U lajny hřiště byl pravděpodobně faulován, ale sudí Pašek situaci vyhodnotil jako čistou. Hráči Oseka rychle rozehráli autové vhazování. Rybák vyslal na opuštěnou bránu ne zcela povedenou střelu. Hostující Hajný byl připraven míč odkopnout, ale míč se mu pod smýkl pod nohou a k udivení všech skončil v bráně – 1:0.

Chelčice si měly o poločase co říct a rozmluva v kabině rozhodně pomohla. Také prostřídání v sestavě hostů přineslo kýžené oživení.

Vyrovnání se dočkaly Chelčice v 67. minutě. Machnyk nacentroval do pokutového území kde se míč několikrát odrazil až skončil na kopačce Kouby. Ten přesnou střelou k pravé tyči vyrovnal na 1:1.

Hosté otočili stav zápasu o sedm minut později. Křenka vybídl ke skórování Kouba. Chelčický záložník si poradil střelou mezi nohy gólmana Pavla – 1:2.

Chelčice odskočily na rozdíl dvou branek v 80. minutě. Machnyk vyslal za obranu Nováka a ten zakončil střelou, podél vybíhajícího brankáře domácích, na vzdálenější tyč – 1:3.

Druhého zásahu v utkání se dočkal v 84. minutě Kouba. Sám proti Pavlovi zametl míč po zemi do sítě domácí branky – 1:4.

Skóre uzavřel v 85. minutě Marek Lang. Ten svou šanci vně pokutového území nepohrdl a dal tak výsledku konečnou podobu 1:5.

Sponzoři a partneři FK Chelčice