Chelčice zaskočily Čkyni

FK Chelčice – SK Čkyně 2:0 (1:0)
góly:
Machnyk, Benedikt Ladislav

Sestava:
Novák – Švec, Turek, Křenek, Lang Marek – Trobl, Chalupský, Benedikt Ondřej, Machnyk – Šácha, Benedikt Ladislav

Zápas dvou celků, kterým se v poslední době vůbec nedaří, začali lépe domácí. Jejich aktivita však po pár minutách opadla a začal úřadovat tým z Čkyně. Hosté se mohli ujmout rychlého vedení, centr ze strany našel hlavu hostujícího útočníka, ale ten jen rozezvučel břevno.

Čkyně byla dále aktivnější a veškeré snahy řídil výborně hrající Král ve středu hřiště. Právě on mohl otevřít účet utkání, ale jeho střelu vytěsnil Novák na roh.

Na změnu skóre se tak čekalo až do 31. minuty kdy se z ojedinělé akce prosadil domácí Machnyk. Ten dostal přihrávku po zemi na hranici vápna a přesnou razantní střelou k tyči nedal šanci hostujícímu gólmanovi – 1:0. Čkyně chtěla srovnat, ale její snahy vyšly vniveč. Naopak své vedení mohli zvýšit domácí. Ladislav Benedikt se řítil sám na gólmana, byl faulován a rozhodčí nařídil penaltu. K pokutovému kopu se postavil Šácha, ale svůj pokus nevměstnal mezi tři tyče.

V druhém poločase se Čkyně snažila o vyrovnání, ale obrana řízená Křenkem srdnatě odolávala. Hosté měli také smůlu, když v 65. minutě nastřelili podruhé břevno.

V 75. minutě navýšily Chelčice své vedení. Ladislav Benedikt podstoupil tvrdý souboj se stoperem Čkyně, který vyhrál, a měl tak volnou cestu k hostující bráně. Svou šanci využil a díky přesnému lobu rozveselil domácí fanoušky – 2:0.

Hosté se do konce utkání nezmohli na snížení, natož vyrovnání, a tak si Chelčice mohli připsat první body po pěti porážkách v řadě.

V dalším utkání čeká Chelčice důležitý souboj na půdě Vlachova březí.

Sponzoři a partneři FK Chelčice