Chelčice vyzrály na Lom

Chelčice se po týdenní pauze vrátily do zápasového rytmu. Na svém hřišti porazily Lom 3:1. O góly se postarali Kouba, Novák, Tesař.

FK Chelčice – Lom 3:1 (1:0)
gól: Kouba, Novák, Tesař – Pekárek

Základní sestava FK Chelčice:
Turek Lukáš – Lang Marek, Turek Jan, Kapusta, Valenta – Machnyk, Křenek, Tesař, Švec – Kouba, Šácha

Domácí měli rozhodně co napravovat. V posledním zápase prohráli gólem ze závěru utkání a tak bylo potřeba vrátit se na vítěznou vlnu.

Od Chelčic byla znát chuť po vítězství. Domácí se snažili využít počáteční aktivity na hřišti a vytěžit z úvodního tlaku nějaký gól. Ovšem opět se projevilo to co Chelčice trápí poslední týdny – proměňování šáncí. Za hostujícím Mišiakem několikrát zvonila branková konstrukce, ale domácí ne a ne vstřelit vytouženou branku.

Na druhé straně hřiště se musel v bráně ohánět Turek, který si za Chelčice odbyl soutěžní premiéru. Hlavně díky jeho zákrokům Chelčice neměly na svého soupeře gólové manko.

Uzemní převahu nakonec přetavili domácí v gól ve 40. minutě. Kouba si zaběhl za obranu, zachoval chladnou hlavu a střelou na zadní tyč poslal svěřence trenéra Buchteleho do vedení – 1:0.

Hosté mohli do konce poločasu vyrovnat, ale Turka zachránila tyč.

Do druhého dějství vstoupily domácí, tak jak si přáli. Střídající Novák se dostal do zakončení a přízemní střelou trefil k pravé tyči Mišiaka – 2:0.

Chelčice byly při chuti a chtěli skóre zvyšovat, bohužel v zakončení chybí klid a trocha štěstí. O to větším překvapením bylo snížení Lomu v 74. minutě. K odraženému míči se na hranici velkého vápna dostal Pekárek a utaženou střelou nedal Turkovi šanci – 2:1.

Chelčice se strachovaly o své vedení až do konce, ale nakonec to byli pravě domácí kdo uzavřel účet zápasu. Tesař si našel míč ve velkém vápně Lomu a přes padajícího gólmana dal na konečných 3:1.

V příštím týdnu čeká na Buchteleho svěřence blatenské béčko. Hrát se bude opět v Chelčicích, tentokrát už od 16:30.

Sponzoři a partneři FK Chelčice