Chelčice vstoupily do soutěže vítězně

Po návratu do I.B třídy čekal na Chelčice těžký soupeř, který má ambice na postup. Hostující trenér konečně měl dostatek hráčů, a tak mohl poskládat sestavu podle svých představ. Chyběl pouze Tomáš Kouba, který si v posledním přátelském utkání přivodil poranění kotníku.

SK Vacov : FK Chelčice – 0:3 (0:1)

Někteří fanoušci se nestihli ani posadit a hosté vedli 0:1. Machnyk zahrával roh, na přední tyč si naběhl Hryhorii Buzhdyhan a podrážkou uklidil míč do sítě. Po zbytek poločasu se hrál vyrovnaný fotbal bez větších příležitostí.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Vytvořili si územní převahu a šli za vyrovnáním. Byli to však hosté, kdo udeřil. Po rychlém protiútoku v 55. minutě domácí obrana faulovala a Chelčice měly výhodu přímého kopu z 18 metrů. K míči se postavili Machnyk s Křenkem. Druhý jmenovaný se moc nerozmýšlel a prudkou ranou na brankářovu stranu zvýšil na 0:2 pro hosty. V 71. minutě vedly Chelčice už 0:3. Na Machnykův roh si naskočil Šácha a hlavou poslal míč do sítě. Za zmínku stojí ještě trestný kop domácích, který mířil do šibenice. Brankář Rostyslav Anatiichuk však předvedl skvělý zákrok a udržel čisté konto.

V příštím kole se představí Chelčice na domácím hřišti v derby s Bavorovem.

Ohlas trenéra (Jan Buchtele):

Do utkání jsme vstoupili aktivně a po vydařené standartní situaci jsme dali už ve 2. minutě vedoucí branku krásným náběhem „Griši“. Hra se poté přelévala ze strany na stranu. Hrál se rychlý, kombinační fotbal, ale soupeře jsme k ničemu nepustili. Do druhého poločasu soupeř nastoupil mnohem aktivněji, ale z rychlého protiútoku jsme získali standartní situaci, kterou nádhernou střelou vyřešil Jarda Křenek. Po rohovém kopu pečetil naše vítězství Martin Šácha. Je vidět, že fotbal nemá logiku, protože 3 branky po standartních situacích, které jsme skoro nenacvičovali, to je unikum.

Sestava:

Anatiichuk – Kiš (84‘ Pícha), Hajný, Křenek, Turek – Skála, Machnyk, Tesař (63‘ Lang Marek), Švec (83‘ Valenta) – Šácha (76‘ Koloušek), Buzhdyhan (86‘ Kopetzký)

Jiří Iral – náhradní brankář

Sponzoři a partneři FK Chelčice