6.3.2022 | Obecné

Chelčice, v přípravě, deklasovaly Dražejov

Chelčice zažily povedenou první generálku pro jarní část okresní soutěže. Na umělé trávě ve Strakonicích si jednoznačně poradily s týmem Dražejova 0:8.

Dražejov – FK Chelčice 0:8 (0:4)
góly: Kouba 4x, Novák 2x, Tesař, Švec
základní sestava FK Chelčice: Dušek – Machnyk, Turek, Hajný, Kiš – Lang Marek, Křenek, Tesař, Švec – Novák, Kouba

Začátek utkání byl z obou stran dost opatrný. Na první střelu na branku se čekalo až do desáté minuty. Dražejov však našel jen dobře postaveného Duška v bráně.

Hostům pomohly dva slepené góly Kouby v okolí 15. minuty. Nejprve si Kouba zaběhl za obranu a překvapil „domácího“ gólmana – 0:1. Na rozdíl dvou branek zvýšil chelčický útočník ihned po rozehrání. Chelčice šly do presingu, získaly míč, a Kouba razantní ranou zvýšil na 0:2.

To tým trenéra Buchteleho ještě víc nabudilo a byl při chuti. Na 0:3 zvýšil Tesař, který uklízel míč za bezbranného gólmana Dražejova.

Povedený první poločas zakončil opět Kouba. Svou typickou akcí, kdy si pohrál s obranou Dražejova a následně zakončil k levé tyči – 0:4.

V druhém poločase Chelčice prostřídaly. Švec se posunul z kraje zálohy do útoku a svou příležitost skvěle využil. Dobrou přihrávku, která ho dostala do samostatného úniku využil tak, že díky rychlé kličce obešel brankaře Dražejova a pohodlně zvýšil na 0:5.

O šestý gól v síti účastníka I.B třídy se postaral opět kanonýr Kouba. Těsný souboj s gólmanem, mimo velké vápno Dražejov, vyhrál a pak už nebyl nikdo kdy by mi zabránil rozvlnit síť, pro něj, počtvrté v zápase – 0:6.

Závěr zápasu uzavřel dvěma góly Novák. Ten nejdříve uklidil míč do úplně odkryté branky po přihrávce Kouby – 0:7. Následně, v posledních sekundách zápasu, přehodil gólmana Dražejova a stanovil tak stav utkání na 0:8.

V dalším zápase čeká buchteleho tým Volyně.

Sponzoři a partneři FK Chelčice