Chelčice v gererálce na sezónu nestačily na Prachatice

V předešlém víkendu odehrály Chelčice svůj první a poslední zápas před začátkem jarní části soutěže. Na umělé trávě v Prachaticích se utkaly s domácím mužstvem. 

Sestava FK Chelčice:

Vondrášek – Kiš, Turek, Tesař, Švec – Benedikt Ondřej, Benedikt Ladislav, Machnyk, Křenek –  Šácha, Lang Marek 

Začátek utkání nenapovídal tomu, že by hosté z Chelčic měli být poprvé na hřišti. Chelčice hrály s lehkostí a velkou bojovností, která dělala domácím velký problém. 

První vyloženou šanci si vypracovaly Prachatice, gólman Vondrášek si však připsal skvělý reflexivní zákrok. 

A tak se opět projevilo staré kliše – “Nedáš, dostaneš.” Marek Lang se ocitl v pokutovém uzemí zcela sám před gólmanem Prachatic, kde nezazmatkoval a ještě přihrál volnému Šáchovi, který dovedl i přes dotírajícího obránce přesně zakončit pod břevno prachatické branky – 0:1. 

Domácí vyrovnali v polovině prvního poločasu. Babka se postavil k přímému kopu a technickou střelou nedal mladému gólmanovi Chelčic šanci – 1:1. 

Do konce poločasu strhli vedení na svou stranu Prachatice. Kanonýr Babka dostal dobrou přihrávku v pokutovém území a technickou střelou uklidil míč k levé tyči chelčické branky – 2:1. 

Z kraje druhého poločasu dominovali domácí a odskočili na rozdíl tří branek. Hosté se nevzdávali a dělali neustálé problémy domácím svým důrazem. Za to byli odměněni korigující brankou. Láďa Benedikt byl faulován v pokutovém území, k penaltě se postavil Machnyk a technickou střelou uklidil míč k pravé tyči – 4:2. Do konce utkání mohly Prachatice několikrát zvýšit své vedení, ale v cestě jim byla buď přesnost v zakončení, nebo v pohodě chytající Vondrášek. Zápas tak skončil výsledkem 4:2. 

Pro hosty to byl velmi důležitý test před začátkem jara, již příští týden se totiž utkají s vedoucím celkem I.B třídy Sousedovicemi. Pozitivním zjištěním z tohoto přípravného utkání bylo dobré začlenění nováčků – Vondráška, Švece, Brtny do sestavy Chelčic. 

Sponzoři a partneři FK Chelčice