Chelčice těsně podlehly Netolicím

K dalšímu utkání si Chelčice pozvaly nováčka I. A třídy z Netolic. Domácí dlouho vzdorovali, ale nakonec padli gólem z 85. minuty 1:2.

FK Chelčice – 1. FC Netolice 1:2 (0:1)
Góly Chelčice: Novák

Netolice do Chelčic přivezly míchané mužstvo, které rozhodně mělo svou kvalitu. V úvodu utkání dominoval v útoku hostů Varyš. Ten také rychle dal první gól zápasu. Po těžkém centru z pravé strany si obávaný kanonýr dovedl poradit a i díky nepřesvědčivému zákroku Duška rozvlnil síť – 0:1.

Netolický útočník měl vzápětí ideální příležitost upravit na 2:0. Turek v pokutovém území domácích fauloval a dal tak zadělat na velký problém. Naštěstí Dušek proti Varyšovi vytáhl parádní zákrok a udržel svůj tým při životě.

Chelčice se jen těžko dostávaly dopředu, a když už se dostaly před branku soupeře, čekala na ně připravená obrana, která zakládala rychlé protiútoky. Právě protiútoky byly velkou zbraní hostů. Několik šancí Chelčice přežily jen se štěstím.

Druhý poločas přines vyrovnanou partii. Netolice vystřídaly a změnily styl hry, který domácím více vyhovoval. Chelčice si také připsaly první velké šance. Nejblíže gólu byl dvakrát Křenek, ten však ke své smůle nejdříve orazítkoval z přímého kopu pravou tyč Netolické branky a následně, po samostatném úniku, i levou.

Chelčice se dočkaly vyrovnání v 70. minutě. Odražený míč si za velkým vápnem Netolic našel Novák a střelou pod břevno srovnal stav utkání na – 1:1.

Aktivita Chelčic poté začala opadat a toho opět využívaly Netolice. Po několika dobrých příležitostech se dovedl prosadit až v 85. minutě Vlášek. Ten byl před brankou hostů až trestuhodně nepokrytý a jednoduše hlavou vsítil vítězný gól – 1:2.

Sponzoři a partneři FK Chelčice