Chelčice si připsaly dvě vítězství v letní přípravě

Chelčice si v přípravných zápasech připsaly dvě vítězství. V obou duelech proti nim stál soupeř hrající I.B třídu. V prvním zápase si Chelčice poradily s Bavorovem divokým výsledkem 6:7 a v druhém si tým trenéra Buchteleho vyšlápl na Dražejov 1:3.

Najít vůbec nějakého soupeře byl pro Chelčice v letní přípravě velký oříšek. Přípravná utkání postupně odmítla Volyně, Milenovice, Temelín, Kaplice. Proto si tým trenéra Buchteleho musel na první ostřejší test, v letní přípravě, počkat až do srpna.

První utkání, netradičně v úterý od 18:00, sehráli Chelčice v Bavorově 3. 8. 2021. Zápas, který skončil nakonec tenisovým výsledkem 6:7 ve prospěch hostů, měl pro Chelčice dva velmi rozdílné poločasy. V tom prvním si hosté připsali výrazný náskok 1:5. Do listiny střelců se postupně zapsali 2x Švec, Machnyk, Novák a Šácha. Bavorov jen do konce první časti korigoval stav z penalty.
Druhý poločas byl však naprosto odlišný. Obrana Chelčic nehrála dobře a pouštěla domácí do častých zakončení, kteří zdramatizovali průběžný stav narozdíl jedné branky 4:5. Chelčice v daný moment podržel zkušený kanonýr Šácha a díky jeho druhé brance v zápase hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek. Bavorov se nevzdal a srovnal na 6:6. Chelčice nakonec, pár minut před koncem, zachránil Kopenec, který přesnou ranou k tyči dal zápasu konečnou podobu 6:7.

Druhé přípravné utkání Chelčic už nebylo tak gólově bohaté. I když v prvním poločase k tomu v Dražejově nebylo tak daleko jak by se mohlo zdát. To by však střelci obou mužstev museli mít přesnější mušku. První poločas více šancí napočítali hosté. Do šancí se postupně dostalo několik hráčů Chelčic, ale bez úspěchu. Jak tomu bývá, nakonec mohli udeřit domácí, ale Duška v bráně Chelčic zachránila tyč. Do kabin se tak v polovině utkání šlo za stavu 0:0. Druhé dějství začal lépe Dražejov a skóroval z rohového kopu. Domácí se však neradovali dlouho, za pár minut
později srovnal Novák po přesném centru Machnyka. Ani ne o pět minut později hosté zápas otočili. Šácha si našel odražený míč a bez problémů ho uklidil do sítě – 1:2. Konec utkání opět patřil hostům. Závěrečnou tečku na konečný stav 1:3 udělal Kouba po samostatném úniku.

Svěřenci trenéra Buchteleho si připsali dvě cenná vítězství, která jim mohou před prvním domácím zápasem zvednout sebevědomí. V tom jim bude soupeřem rezerva Oseka, která bude patřit k favoritům okresu. Zápas se hraje 14. 8. 2021 od 10:15.

Sponzoři a partneři FK Chelčice