Chelčice si poradily s týmem z Píseckého okresu

Na své první přípravné utkání po pauze zaviněné Coronavirem, vyrazily Chelčice do nedalekých Milenovic. Po vyrovnané první polovině utkání nakonec hosté vyhráli 6:2.

Milenovice – FK Chelčice 2:6 (2:2)
Góly Chelčice: 2x Novák, 2x Machnyk, Křenek, Švec

Chelčice v úvodu zápasu působily ospalým dojmem, nerozehranost byla znát. Milenovice svou agresivnější hrou hosty dobře zaskočily a mohly se rychle ujmout vedení. Chelčice však zachránil včas výběhem gólman Vondrášek.

Skóre utkání otevřel Křenek. Roh Kapusty si našel ve vzduchu a lobem překonal domácího gólman – 0:1.

Domácí se poměrně rychle oklepali a také vsítili gól. Z rychlého protiútoku si hosté dali vlastní branku. Přízemní centr od rohového praporku přesně usměrnil, za gólmana Vondráška, Pícha – 1:1.

Přetahovaná v prvním poločase nebrala konce. Chelčice si vzali opět vedení na svou stranu ve 25. minutě. Kapusta opět neomylně centroval a tentokrát vybídl ke skórování Machnyka. Ten si poradil parádní hlavičkou – 1:2.

Do konce poločasu padl ještě jeden gól a to do branky Chelčic. Milenovice nacentrovali na velké vápno, kde byl připraven útočník domácích. Ten se trefil volejem náramně k pravé tyči, gólman Vondrášek byl opět bez šance – 2:2.

Z kraje druhé půle se lámalo utkání. Milenovice dostaly možnost zahrávat penaltu, ta však ke štěstí hostů skončila jen na horní tyči svatyně hostů. Tohoto momentu dokonale využily Chelčice a převrátily skóre na svou stranu. Švec zatáhl míč po straně do pokutového území a předložil přihrávku Machnykovi, který mohl do středu branky vsítit svůj druhý gól v zápase – 2:3.

Další dvě branky do sítě domácích přidal Novák, který v rozmezí několika minut dvakrát přesně zacílil do pravého horního rohu branky Milenovic – 2:5.

V závěru zápasu byl brankou odměněn také Martin Švec, který odehrál skvělý zápas a byl nejlepším hráčem Chelčic. Své sólo přes tři obránce pohodlně umístil do sítě Milenovic – 2:6.

Sponzoři a partneři FK Chelčice