12.6.2018 | Obecné

Chelčice si po vítězství nad Strunkovicemi definitivně zajistily I. B třídu

FK Chelčice – Strunkovice nad Blanicí 1:0 (0:0)

Góly: Lang Marek        

Sestava:

Novák – Tesař, Pícha, Kapusta, Machnyk – Kiš, Křenek, Turek, Lang Marek – Kouba, Šácha

V zápase ve kterém se mohlo zdát, že již o nic nejde, byl opak pravdou. Před zápasem se domácí dozvěděli, že sestupová matematika je stále nejistá a ve hře je možnost sestupu i z třetí pozice od konce. Chelčice tak k utkání přistupovaly se vší vážností.

Domácí od začátku pokračovali ve zlepšeném výkonu, kterým se prezentovali v minulém kole proti Stachám. Pozadu však nebyli ani hosté a ukazovali, že jsou právem ve vyšších patrech tabulky.

První šance utkání přišla po patnácti minutách hry. Centr z pravé strany hřiště podcenil Řezníček a míč přistál na hlavě Marka Langa, ten ho však nedovedl nasměrovat do branky.

Strunkovice narážely na dobře zformovanou obranu a jen s problémy hledaly skulinky. Jedna z mála příležitostí se zrodila od nejnebezpečnějšího hráče hostů. Žurek využil více místa na kraji obrany a dostal se do střelecké pozice. Jeho pokus však zneškodnila dvojice Novák, Kapusta.

V druhém poločase si byla obě mužstva vědoma toho, že moc gólů nepadne a budou rozhodovat jen malé chyby. K otevření skóre měli blíže hosté. V 56. minutě Strunkovice zahrávaly rohový kop. Hosté se dostali k hlavičkovému pokusu vně pokutového zázemí, ale k jejich smůle branku minuly.

Další šance Strunkovic na sebe nenechala dlouho čekat. Rychlý protiútok řízený Žurkem a Němečkem zakončoval Šimčík, ale jeho střelecký pokus z vyložené pozice na poslední chvíli zablokoval Marek Lang.

Ten se stal hrdinou okamžiku o pár minut později na druhé straně hřiště. Šácha přetlačil obránce Strunkovic a míč se tak mohl dostat k zcela osamocenému Langovi, který zkušeně uklidil míč k pravé tyči Řezníčkovi branky. Chelčice se tak v 70. minutě ujaly vedení – 1:0.

Domácí následně spíše bránili a snažili se vyvarovat hrubých chyb. To se jim podařilo a tak si připsali důležité tři body, které znamenají příslušnost v krajské soutěži i v příští sezóně.

Sponzoři a partneři FK Chelčice