Chelčice rozhodly už do poločasu

V prvním domácím zápase čekal na Chelčice soupeř z Bavorova. Podle výsledků z prvního kola byli domácí papírovým favoritem, ale jak se říká: „Derby nemá favorita“.

FK Chelčice : TJ Sokol Bavorov  – 7 : 2 ( 4:1 )

Stejně jako ve Vacově měly Chelčice výborný vstup do utkání. Z počátečního tlaku se v 9. minutě ujaly vedení. Přetažený centr vrátil hlavou před bránu Šácha a pro Buzhdyhana již nebyl problém míč uklidit do branky – 1:0. Vedení domácím však nevydrželo dlouho. Hostující Řezáč ve 14. minutě nepovedeným centrem srovnal díky hrubé chybě domácího brankáře Anatiichuka na 1:1. V 16. minutě zahrávali domácí rohový kop, odražený míč se dostal k Tesařovi, který vystřelil směrem na bránu. Dráhu střely patičkou tečoval Kiš mimo dosah brankáře hostí a domácí opět vedli. Ve 22. minutě už na 3:1 zvyšoval ve skluzu Šácha. Domácí kontrolovali hru a do poločasu přidali ještě jednu branku. Z přímého kopu se ve 31. minutě trefil Machnyk. 4:1.

Druhý poločas začal rychlým únikem Skály, který se trefil mezi nohy hostujícího Líkaře, a bylo to 5:1. Na tabuli svítila 63. minuta a domácí Machnyk se trefil po druhé. 6:1. Po chybné přihrávce Kiše si hosté díky Gašparovi připsali druhý zásah. 6:2. Poslední branku utkání vstřelil opět Skála, který se v 80. minutě parádně trefil do šibenice. 7:2.

Branky jsou kořením fotbalu, a proto muselo být 150 přihlížejících diváků spokojeno. 

V příštím kole zajíždějí Chelčice do Sousedovic, k jednomu z aspirantů na postup.

Ohlas trenéra (Jan Buchtele): Jsem rád, že jsme navázali na předešlé utkání a opět dokázali soupeře dostat pod tlak od začátku zápasu. Trochu nás přibrzdil „zbytečný“ vyrovnávací gól, ale chyby k fotbalu patří. Mužstvu patří dík, že i do druhého poločasu nastoupilo aktivně a nedovolilo soupeři prakticky nic. Věřím, že i diváci se bavili a my budeme pokračovat v takovém nasazení, jaké jsme předváděli v tomto zápase.

Sestava:

Anatiichuk (79′ Turek L.) – Kiš, Hajný (46′ Valenta), Křenek, Turek J. (62′ Pícha) – Skála, Machnyk, Tesař, Švec ( 46′ Lang Marek ) – Šácha ( 64′ Koloušek ), Buzhdyhan

Sponzoři a partneři FK Chelčice